Ako zistiť názov pesničky z rádia alebo filmu či seriálu

Počuli ste v rádiu skladbu, ktorá vám ostala v pamäti a radi by ste ju počuli znovu? Alebo by si si ju radi stiahli a tak ju mali vždy so sebou v mobile? Na to však budete potrebovať názov interpréta a jej názov. Názov skladby môžete zistiť napríklad zadaním časti textu do internetového vyhľadávača, to však nie je také jednoduché ak ide o zahraničnú pesničku a vy jej nerozumiete ani jedno slovo.

V takýchto prípadoch je vhodné si danú pieseň nahrať (napríklad pomocou mobilu) a následne pomocou PC programu vyhľadať. Alebo priamo použiť nejakú z aplikácií určenú na vyhľadávanie piesní.

Ak nemáte možnosť pieseň nahrať a pamätáte si jej text alebo melódiu môžete ju skúsiť zaspievať alebo interpretovať na stránke http://www.midomi.com, ktorá dokáže identifikovať song aj na základe napodobnenia jej melódie.

Zistenie názvu piesne na mobile

Shazam

Vďaka mobilnej aplikácií Shazam budete mať vždy poruke nahrávač, ktorým môžete zachytiť časť piesne, ak máte internetové pripojenie aplikácia vám okamžite vypíše názov interpréta a skladby. V prípade že nemáte v mobile internetové pripojenie tak aplikácia odošle zaznamenané zvuky hneď po najbližšom pripojení na internet.

Stiahnuť Shazam (Google Play)

SoundHound

Ďalšia aplikácia pre zistenie názvu piesne s funkciou detekcie aj na základe vášho zaspievania či zahmkania

Stiahnuť SoundHound (Google Play)

Ako zistiť názov skladby cez PC

Programy pre počítače, ktoré vám umožnia vyhľadávanie songov

Shazam

Program Shazam pre operačné systémy Windows 8 umožňuje vyhľadať skladbu v príjemnom užívateľskom prostredí. Aplikácia taktiež umožňuje vyhľadávanie hudby na YouTube, zakúpenie hudby, čítanie recenzií na album, zobrazenie textu piesne, zobrazenie zoznamu odporúčanej hudby a zdieľanie hudby pomocou sociálnych sietí ako sú Facebook alebo Twitter.

Stiahnuť Shazam (Windows Store)

Tunatic

Program Tunatic vám umožní vyhľadať song, aplikácia je určená pre OS Windows 2000 a XP

 

Stiahnuť Tunatic (stránka výrobcu)

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype