Vždy si spomeniete na svoju prvú pusu, prvý deň na strednej škole a prvé hranie hry Resident Evil, takto sa začína jedna z videorecenzií tejto staršej hry, ktorá bola vydaná v 22.03.1996, (mimochodom v deň kedy som sa narodil :-D) a takpovediac odštartovala vlnu hororových hier. Väčšina ľudí si pod pojmom Resident Evil spojuje len skvelú hororovú sériu filmov Resident Evil. No ešte pár rokov pred vydaním prvého dielu vyšla na hernú konzolu PlayStation 1 rovnomenná hra Resident Evil. Hra vychádza a inšpiruje sa z predošlej hororovej hry spoločnosti Capcom, Sweet Home, ktorá zas vychádza z inej hry Alone in the Dark, spolu s hrou vyšiel aj film Sweet Home.

 

Sweet Home

 

Nezabudnuteľná úvodná scéna/intro

Zaujímavosťou je že zatiaľčo Amerika a Európa dostala len čiernobielu úvodnú scénku (video hore) tak japonská verzia mala farebné video (video nižšie) a malo drastickejšie detaily ako sú pohľady mŕtvych ľudí na zemi.

Capcom pôvodne nahral dialóg hry v japonskom jazyku ale nakoniec nebol použitý. Herný vývojár Shinji Mikami pokladal prevedenie za neadekvátne. Tu je video s nepoužitým japonským dabingom.

Hra sa začína 24. júla 1998 pohľadom na mraky nad lesom Raccoon City a nasledovným pohľadom na stránky novín s hlasovým komentárom čítania úrovkov z novín kde sa dozviete pozadie vašej misie. Na miesto prichádza vrtuľníkom Aplha tím, ktorý nájde vrtuľník Bravo tímu bez známok preživších, nájdu len useknutú ruku a zbrane. Následne ich napadne príšera a zabije jedného člena tímu (Josepha Frosta). Pilot vrtuľníka Brad spanikári a vyhodnotí situáciu ako kritickú a odchádza na vrtuľníku preč sám. Sledovaní monštrami ako sú krvilačné psy je Aplha tím nútený hľadať útočisko, to nájdu v neďalekom zámku o ktorom predpokladajú že je opustený. Nasleduje video predstavenie týmu S.T.A.R.S., ktoré pridáva hre na zaujímavosti, keďže sa s postavami z videa uvidíte v hre , kde sú samozrejme počítačovo modelované.

Misia a jej pozadie

Od miestnych obavateľov prichádzajú podivné správy o nezvestných osobách a neobvyklom spozorovaní psa, ktorý vyzeral ako netvor. Na mieste v blízkosti rieky polícia nájde zvyšky tela turistky. Policajná správa uvádza že niečo zákerné ju dostalo, na základe odtľačkov hĺbký zubov pravdebodobne niečo ako grizzly alebo vlci. Na miesto prichdádzajú členovia Bravo tímu, no po strate kontaktu s nimi sú na miesto vyslaný vrtuľníkom aj noví členovia Alpha tímu.

V hre sa ocitnete v starom sídle/zámku v odľahlej časti Racoon City ako jeden z členov týmu S.T.A.R.S (Special Tactics and Rescue Service, čo v preklade znamená Špeciálne taktiky a záchranná služba), na výber sú Chris Redfield a Jill Valentine, obaja majú nejaké výhody a nevýhody. Úlohou je preskúmať tento zámok a nájsť zmiznutého člena tímu. To by nebolo nič zložité, lenže zámok je zamorený desiatkami zombíkmi a rôznymi príšerami ako zmutovaný pes, obrovský had či pavúk. Na náročnosti hry pridáva aj fakt že musíte riešiť rôzne hádanky a dávať si rôzne veci dokopy a snažiť sa ich pochopiť. Nie je to jedna z tých nových hier kde len bezhlavo strieľate do všetkého živého aj neživého a úspešne vyhráte hru.

Hra je dosť ťažká a na základe gameplayov na youtube tipujem že som ju mohol mať prejdenú tak na 33%, škoda že som v tej dobe nevedel viac anglicky.

Recenzia:

Zaujímavosti

K zaujímavostiam hry patrí fakt že hra mala rôzne lokalizácie, teda japonský trh dostal inú verziu ako anglický, zmeny sa prejavili v detailoch ako napríklad na premenovaní celej hry, zatiaľ  čo sa hra na japonskom trhu volala Biohazard, v Amerike a Európe niesla názov Resident Evil, bolo to z dôvodov ochránnej známky Biohazard v Spojených štátoch.

Reklamy:

V tej dobe to bol pekný vianočný darček :-O

 

Japonská reklama na hru, sprevádza ju humorne znejúca skladba Yume de Owarasenai (I Won’t let this end as a dream) popravde sa tam vôbec nehodí, inštumentálna verzia sa objavila v záverečných titulkách japonskej verzie

 

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype