V tomto článku sa dozviete ako vypnúť automatické aktualizácie aplikácií a čo všetko je možné v obchode Google Play nastaviť.

Google predvolene v Androide nastavil automatické aktualizácie aplikácií. Mať vždy aktuálnu verziu aplikácií je dobré nielen z hľadiska bezpečnosti ale aj ich funkcií či vzhľadu. Za ďalšie vám to ušetrí čas naviac, ktorý by ste strávili ich manuálnym aktualizovaním.

Automatické aktualizovanie nemusí byť však vhodné ak máte obmedzený dátový balíček alebo keď s telefónom často pracujete a nechcete aby vám sťahovanie aktualizácií spomalilo internet. V prípade že máte obmedzené dáta a chcete ponechať automatické aktualizácie je vhodné nastaviť ich na automatické sťahovanie len cez Wi-Fi.

Čítajte aj: Ako používať mobilné dáta na mobile

Google Play nastavenia

Spustite aplikáciu obchod Google Play a potiahnite prstom z ľavého kraja obrazovky smerom doprava (alebo ťuknite na tri čiarky vľavo hore). Presuňte sa nižšie a ťuknite na Nastavenia.

 

  • Aktualizácie aplikácií – neaktualizovať automaticky / aktualizovať automaticky / aktualizovať automaticky len cez Wi-Fi
  • Pridať ikonu na plochu pri inštalácii novej aplikácie
  • Upozornenia na aktualizáciu a o úspešnej aktualizácii

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype