Encyklopedie moderní kulturistiky

Pri prehliadaní rôznych fór som objavil knihu Encyklopedie moderní kulturistiky, ktorej autorom je Arnold Schwarzenegger, keďže sa zaujímam o kulturistiku hneď ma zaujala. Napriek tomu že je knihu možné stiahnuť aj v digitálnej podobe som sa rozhodol pozháňať ju a kúpiť aj keď som na základe staršieho inzerátu (600 KČ) vedel že cena nebude malá. Pridal som inzerát jedno moje obľúbené fórum (odkiaľ jeden používateľ zamňa pridal inzerát na miestnu stránku venujúcu sa posilňovaniu), vytvoril som upozornenie na Google Alerts (ktoré ma upozornilo akurát tak na publikovanie tohto článku :-D), rezervoval ju v internetových antikváriátoch a obehal tie miestne, kde som sa v jednom dozvedel že ju mali a keď si ju niekto prišiel kúpiť tak bol štastný 😀

Z fóra som sa dozvedel že kniha je v dražbe a tak som po prvýkrát dražil na obchodnom portáli Aukro.cz. Funguje to tak že zadáte maximálnu cenu, ktorú ste ochotný za tovar zaplatiť a automaticky to prihadzuje za vás. Moje maximum bolo 1250 KČ (cca 45 €), čo by sa pri pripočítaní poštovného ešte dosť navýšilo keďže kniha má cez 700 strán, kniha sa predala za 1275 KČ a ja som bol spokojný a zároveň aj nespokojný 😀

Neskôr sa mi na základe inzerátu 28.3.2013 ozval jeden pán z česka, ktorý knihu predával, mal som aj neprijatý hovor tak som mu rovno zavolal a ponúkol myslím 700 KČ, na čo nesúhlasil a tak som ponúkol tisícku a podpovedal že si to tak predstavoval 🙂 Veľkou výhodou bolo že býval v blízkosti hraníc a tak mi knihu poslal zo slovenska.

Na záver by som ešte doplnil že sa mi neskôr ozval ďalší predajca z česka a nedávno jeden slovák, ktorý skúšal svoje štastie a ponúkal mi ju za 150 € :-D.

Som hrdý majiteľ :-D, inak neskôr ma párkrát upozrnil Google Alerts cez e-mail na nejakú stránku (asi Martinus.sk) kde som sa dozvedel že bude reedícia knihy.

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype