Tento týždeň (8.1.2017) mi večer prestala fungovať tlačiareň, zasekla papier, ktorý som musel vytiahnuť. Myslel som si že ide o nejakú menšiu chybu a že to pri ďalšom tlačení pôjde. Pri ďalšej tlači som zistil že tlačiareň neberie papier, teda sa nehýbalo koliesko na to určené. Presnejšie ide o multifunkčné zariadenie HP Photosmart B110a. Skúsil som na internete vyhľadať frázu printer does not grab paper, a na YouTube som našiel videá od HP podpory medzi ktorými bolo video postupu riešenia problémov na podobnej tlačiarni z rady Photosmart: D110a.

  1. Prvý krok bolo vyskúšať vypnúť tlačiareň vytiahnutím káblu z elektriny, počkať 15s, znova zapnúť a skúsiť vytlačiť správu o stave tlačiarne.
  2. Skontrolovať stav papiera či nie je zohnutý atď, či je kvalitný, zarovnaný a či je vložených aspoň 10 kusov.
  3. Manuálne vyčistiť valčeky/kolieska od prachu, na niektorých tlačiarňach je k tomu možnosť pre automatické vyčistenie tlačiarňou.

Tlačiareň neberie papier

Video postup môže byť podobný aj pre iné tlačiarne

Moje video b110a

HP d110a

návod na vyčistenie valčekov:

Po vykonaní týchto úkonov moja tlačiareň aj tak nefunguje a samozrejme ju nemá zmysel dávať opravovať kedže oprava môže byť v cene nejakej novej lacnej tlačiarne alebo multifunkčného zariadenia. Keďže mi ostalo ešte 8 nevyužitých náplní HP 364 tak som skúsil vyhľadať na bazoši rovnakú tlačiareň, keďže ide o staršie modely a nedajú sa kúpiť. Pri hľadaní som našiel b110ku, ktorá zobrazuje upozornenie „chýbajúca tlačová hlava“. Ďalšiu tentoraz funkčnú b110ku ale za dosť vysokú sumu 50€, za ktorú sa dá kúpiť aj nové multifunkčné zariadenie.

Potom ma napadlo že náplň HP 364 je kompatibilná aj s inými tlačiarňami tak som ich skúsil vyhľadať. Objavil som „Skener HP b109a“ s rovnakou chybou akú má moja za 15€. A na záver som našiel tlačiareň HP B209a za 35€ tak som sa s predávajúcim dohodol na takej sume ak bude už s poštovným.

ÚPRAVA ČLÁNKU: Dnes (18.05) mi prišla tlačiareň, funguje a dokonca má USB port takže je možné tlačiť z USB kľúča 🙂 Vyskúšal som vytlačiť tlačovú správu a v nej sa píše celkový počet vytlačkov: 1393 narozdiel od mojej prvej, ktorá mala cez tisíc viac, presnejšie 2503.

Zdroj: HP support

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype