Hacker, ktorý si hovorí Stackoverflowin dal začiatkom mesiaca prostredníctvom internetu vytlačiť na veľkom množstve cudzích tlačiarní text v ktorom sa chváli svojim návratom. Vytlačený papier obsahoval aj obrázok vytvorený z rôznych symbolov, takzvaný ASCII obrázok. Väčšina tlačiarní nemala žiadnu ochranu a prijímali príkazy na tlač poslané z internetu. Pre portál Bleeping Computer prezradil že tak chcel upozorniť na riziká vyplývajúce zo sprístupnenia tlačiarne online bez použitia firewallu alebo iných bezpečnostných nastavení.

Koláž z rôznych fotografií na twitteri

Prvá verzia obsahovala správu obsahujúcu ASCII obrázok robota a druhá obrázok počítača. Pri každej bol uvedený aj jeho twitter účet @lmaostack

stackoverflowin the hacker god has returned,

your printer is part of a flaming botnet,

operating on putin’s forehead utilising

BTI’s (break the internet) complex infrastructure.

[ASCII obrázok]

For the love of God, please close this port, skid. ——- Questions? Twitter: https://twitter.com/lmaostack ——-Stackoverflowin

24 hodín mal spustený automatizovaný skript, ktorý vyhľadával otvorené porty tlačiarní a posielal tlačové úlohy do cieľových zariadení. Takýmto spôsobom sa jeho odkaz dostal na profesionálne tlačiarne vo veľkých spoločnostiach až po malé tlačiarne v reštauráciách určené pre tlač účtenok.

Takéto vytlačené odkazy samozrejme nezostali bez povšimnutia a niektorí pracovníci vo firmách ich odfotili a pridali na twitter s označením hackerovho účtu. Niektorí používatelia sa pýtali na fórach (HP podpora, SuperUser) či ide o problém tlačiarne alebo počítača.

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype