Počet používateľov internetu v mobile stále stúpa. Mobil, ktorý majú stále poruke slúži na vyhľadávanie informácií, sledovanie videí a streamovanie hudby, komunikáciu alebo zdieľanie fotografií. Samozrejme pokiaľ máte nejaký z výhodných balíčkov od mobilného operátora nemusíte sa príliš uskromňovať. Ak ale máte len nejaký základný balíček alebo žiadny kde vás stojí každé MB draho, je vhodné mobilný internet použiť len na to najdôležitejšie.

Obmedzenie používania mobilných dát

Ak máte dátový balíček od mobilného operátora je vhodné v nastaveniach mobilných dát nastaviť limity. Limit upozornenia po prekročení ktorého budete upozornený a maximálny limit, po dosiahnutí ktorého sa dáta vypnú.

Prejdite do Nastavenia → Siete → Mobilné dáta → Aktivujte mobilné údaje a posúvaním nastavte limity.

Obmedzenie údajov na pozadí

Po pripojení na internet veľa aplikácií začne v pozadí sťahovať údaje, napríklad Facebook sťahuje nové upozornenia na príspevky, Messenger zisťuje nové správy, Instagram nové komentáre, Twitter nové príspevky, Android aktualizácie, Gmail maily, Bazoš agent sleduje nové inzeráty, Počasie zisťuje počasie atď.

Ak máte obmedzený dátový balíček alebo dokonca žiadny tak vás každé MB môže stáť pekne draho. Preto je vhodné nastaviť aby internet nepoužívali v pozadí žiadne aplikácie ale len tie ktoré vidíte na obrazovke, pokračujte nasledovne:

Prejdite do Nastavenia → Siete → Mobilné dáta → Vpravo hore tri bodky (možnosti) → Obmedziť údaje na pozadí

ĎALŠIE TIPY na zníženie spotreby údajov

  • Aplikácie aktualizujte len cez Wi-Fi, Google Play → Nastavenia → vypnite automatické aktualizácie alebo automaticky len cez wifi
  • Nastavte dlhší čas synchronizácií, v nastaveniach nejakých aplikácií to je možné, napríklad Bazoš agent→ ako často hľadať inzeráty

NÁVOD, ANIMÁCIA: Ako nastaviť obmedzenie používania mobilných dát a údajov na pozadí

 

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype