Ak hľadáte minimalistický widget digitálnych hodín na plochu svojho Androidu, ste tu správne. Aplikácia digitálnych hodín, ktoré môžete poznať z telefónov Sony Ericsson Sony Xperia dokonca svojimi nastaveniami a množstvom prispôsobení prevyšuje tie pôvodné verzie od týchto veľkých firiem firiem. Poďme sa teda pozrieť na to čo dokáže okrem zobrazenia času a čo všetko je možné nastavovať. Aplikácia na prvý pohľad z obrázku môže posobiť nenápadne, no časom z nej vznikla plnohodnotná náhrada akýchkoľvek hodín aj s počasím.

Pri pridávaní na plochu sú hodiny dostupné v dvoch veľkostiach, malé 2×1 a veľké 4×2, no aj tak si roztiahnutie môžete prispôsobiť launcherom. Aplikácia je zdarma a taktiež je možné kúpiť premium verziu za 0,70€, no myslím že ani na to nebudete mať dôvod, pretože aj vo free verzií je dosť prístupných nastavení.

Medzi základné nastavenia patrí samozrejme formát času (12 a 24 hod), ďalej môžete vybrať či pod hodinami chcete zobrazovať aj dátum (v ktorom tiež môžete nastaviť formát zobrazovania) a najbližšie nastavený čas budenia, ďalej môžete hodiny zvýrazniť zobrazením obdĺžníkového pozadia ľubovoľnej farby okolo nich. V pro verzii je možné zobraziť aj stav úrovne batérie.

Nastavenia písma: Aby bolo hodiny možné 100% prispôsobiť nechýba nastavenie štýlu písma, na výber je 16 písmen z ktorých je vo verzii zdarma dostupný slušný počet siedmych fontov, kde nechýba ani štýl digitálnych hodín, platená verzia obsahuje aj ďalšie zaujímavé štýly a taktiež umožňuje použite vlastného písma.

Počasie: Autor aplikácie myslel aj na ľudí, ktorý sa zaujímajú o tom ako sa obliecť vzhľadom na počasie a možnosť zobrazenia počasia nájdete aj zdarma, ako zdroj počasia je možné vybrať Yahoo Weather a OpenWeatherMap, nastaviť je možné interval aktualizácie počasia (manuálne, 30min až každých 12 hod), formát teploty (Celzius, Fahrenheit), polohu, ktorej sa majú zisťovať informácie, automatická lokácia pomocou GPS je k dispozícií v platenej verzii.

Akcie po kliknutí: Ak používate často nejaké aplikáciu môžete nastaviť aby sa po kliknutí na hodiny zapla, no myslím že najrozumnejšie riešenie je dať si ako akciu budík/systémové hodiny per rýchly prístup k nastaveniu budíka a k acii po kliknutí na dátum kalendár.

Stiahnuť Digital Clock widget Xperia (1,5 MB)

Tip: Ak zháňate jednoduchý widget v štýle Xperia skúste Digi Clock (100 kB)

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype