Ako hromadne nainštalovať pluginy do WordPress?

Po čase si každý nájde svoje obľúbené pluginy, ktoré využíva, no ako ich jednoducho nainštalovať aj na ďalšie WordPress stránky. Jednou z možností je cez FTP prekopírovať obsah priečinka plugins na druhý web, no musíte sa prihlasovať na FTP a čakať kým sa to presunie.

WP Install Profiles

Pomocou pluginu WP Install Profiles môžete hromadne nainštalovať pluginy na stránku pár kliknutiami.

 

  1. Nainštalujte plugin na stránku kde máte nainštalované vaše obľúbené pluginy a prejdite do nastavení pluginu
  2. Kliknite na „Export profiles“ a zvoľte položku Create a custom profile from this site
  3. Začiarknite pluginy, ktoré chcete pridať do profilu pre sťahovanie a uložte. Uložte vytvorený súbor, ktorý obsahuje výpis pluginov pre sťahovanie kliknutím na jeho názov.
  4. Nainštalujte plugin na stránku kam chcete pluginy vložiť
  5. Prejdite do záložky Import profiles a nahrajte tento súbor
  6. Prejdite na záložku Download Plugins, zvoľte profil a kliknite na „Download plugins and save profile“, tým sa stiahnú pluginy, ktoré stačí už len aktivovať.

Inštalačné profily

Inštalačný profil obsahuje názvy pluginov, potrebné pre ich inštaláciu. Inštalačné profily môžete vytvoriť rôznymi spôsobmi, najjednoduchším je však exportovanie profilov z celého webu. Na hlavnej stránke pluginu môžete vytvoriť profil pridaním názvom rozšírení, ktoré vkladajte na základe názvu zo stránky pluginu (napríklad: http://wordpress.org/plugins/add-link-to-facebook/ má názov add-link-to-facebook)

 

Online uloženie profilov

Profily môžete vytvoriť na stránke http://plugins.ancillaryfactory.com/register a potom ich už len importovať zadaním vášho používateľského mena v ponuke pluginu.

Záver

Čo poviete? zároveň je to celkom zaujímava možnosť ako s niekym vymeniť tipy na pluginy. V mojom článku WordPress pluginy, ktoré odporúčam teraz nájdete aj možnosť hromadného stiahnutia pomocou tohto návodu.

Stiahnuť plugin WP Install Profiles

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype