Úprava administračného rozhrania vo WordPresse

Administračné rozhranie hraje pre majiteľa webu veľkú úlohu, je to prostredie kde sa často pohybuje a preto by malo byť prehľadné, teda obsahovať prvky ktoré používa. Schválne, pamätáte sa ako vyzeral bočný panel po tom ako ste nainštalovali wordpress? Niektoré pluginy po inštalácií na seba pridajú odkaz do admin menu, čo sa môže hodiť ak práve chcete upraviť nastavenia, alebo ide o plugin v ktorom meníte často nastavenia. No nastavujete plugin každý deň? Každý deň skôr píšete články alebo spravujete komentáre ale nevyužívate odkazy na pluginy nachádzajúce sa v admin menu, kde len zbytočne zavadzajú. Ukážeme si ako upraviť admin menu podľa vašich predstáv.

WordPress Admin Menu Editor

Admin Menu Editor je plugin vďaka ktorému môžete do veľkej miery upraviť administračné rozhranie svojho webu. Môžete premnenovávať, mazať a skrývať jednotlivé položky, taktiež je možné vytvoriť vlastné a odkazáť na ľubovoľný obsah. Položky v menu, ktoré nechcete zobrazovať teda nemusíte vymazávať ale stačí keď ich skryjete kliknutím na ikonu puzzle, v prípade že niečo nechcene vymažete môžete usporiadanie menu vrátiť do pôvodnej verzie.

 

Pomocou tohto pluginu môžete odstrániť napríklad položky v menu, ktoré nepoužívate často ako sú odkazy na nastavenia pluginov.

 

Stiahnuť plugin WordPress Admin Menu Editor

Plugin môžete vyskúšať na http://amedemo.com/wpdemo/demo.php

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype