Úspešné pokračovanie animovanej rozprávky Toy Story

Do nekonečna a ešte ďalej!

 

Andyho hračky zájdu v tomto pokračovaní filmu Toy Story asi najďalej ako v minulých častiach. Astronaut Buzz Lightyear, kovboj Woody, cowgirl Jessie, strunový pes Slinky, pán a pani Krumplihlavovci, prasa Hamm, dinosaurus Rex, ale aj nový kamaráti ako Ken a Barbie, ježko Pán Pichľavec a medveď Laco, voňajúci po jahodách. Tieto všetky hračky hračky budú čeliť problému, keď sa Andy musí rozhodnúť či ich má vyhodiť alebo dať  na povalu.

Hlavný hrdinovia tohto filmu, teda hračky sa v tejto časti ocitajú v nepríjemnej a nerozhodnej situácii. Ich majiteľ Andy zmaturoval a odchádza na vysokú školu. Mama mu rozkáže, aby si urobil poriadok vo svojich veciach, vrátane hračiek a tu dochádza ku zlomovému momentu. Hračky spozorujú nezáujem svojho „pána“ a ostanú sklamané.

Vďaka nešťastnému omylu sa dostávajú do Denného centra Slniečko, kde kraľuje na prvý pohľad priateľský no pritom zlý medveď Laco a jeho stúpenci, ktorý využívajú ostatné hračky na to aby sa hrali s deťmi ktoré ich len ničia. Andyho hračkám sa v centre nezapáči keď začnú zažívať tyraniu týchto detí.

Filmu Toy Story 3 určite patrí nálepka „pre všetky generácie“. Tí najmenší možno niektorých dejovým bodom nepochopia, ale tí starší sa zas zamyslia. Pri ďalšom sa zas zasmejú naozaj všetci. Z množstva „srandovných“ momentov spomeniem napríklad ten, keď pán Krumplihlava stratí svoju hlavnú telesnú časť, t.j. krumpel a svoje malé oči, uši, ruky popichá do mexickej placky, vďaka ktorej sa môže nemotorne pohybovať. Ukážkou romantiky ale hlavne humoru je aj stretnutie postavy populárnej Barbie a jej hračkového partnera Kena, ktorý sa snaží získať pozornosť svojej „vysnívanej“ pomocou bizarných odevov.

Tvorcovia si naozaj potrpia na maličkosti. Dôkazom toho je napríklad nálepka s nápisom P.U., ktorá je v Andyho izbe a znamená Pixar University a to je vzdelávací program pre zamestnancov známej filmovej spoločnosti. Srsť medveďa Laca tvorí 3 473 271 chlpov rôznej dĺžky a hrúbky. Hračky vo filme hrajú divadelnú hru Rómeo a Júlia, pričom prasa Hamm poznamená, že má záujem hrať v ďalšej hre s názvom Hamlet. Taktiež fakt že každá postavička má svoju charakteristiku alebo Facebook účet – Woody, Buzz Lightyear. V rozprávke sa taktiež objaví chlapec s tričko McQueena s rozprávky Autá 2

Toy Story 3 obsahuje skvelý príbeh príbeh, napätie, zábavu, strach a napätie. Pocit, že odchádza to chránené, že odchádza možno aj definitívne príbeh hračiek spolu s Andym, tak ako odišlo naše detstvo.

 

Videoklip:

 

 

Zaujímavosti

  • Kritik Scott Mantz z denníka Access Hollywood označil snímku za „najzábavnejší, najlepší a najnapínavejší Príbeh hračiek zo všetkých.“
  • K filmu bola vyrobená hra Toy Story 3: The Video Game

 

Otázne je či by sa po tomto pokračovaní znovu vratia hračky na plátna kín

 

Zdroje:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype