Ľudia prichádzajú na vaše stránky z rôznych zdrojov, najviac asi z vyhľadávačov, dozvedia sa informáciu, ktorá ich zaujme a odchádzajú, niektorý ľudia si však nájdený text chcú uložiť alebo ho zdieľať či poslať ďalej súkromnou správou a robia tak bez odkázania na zdrojovú stránku.

Tynt.com ponúka bezplatné riešenie pre webstránky, ktoré vám môže pomôcť zvýšiť návštevnosť stránok a získať SEO odkazy. Ak niekto skopíruje text z vašej stránky a vloží ho niekam tak sa na konci sa objaví odkaz na vašu stránku, respektíve konkrétny článok. V štatistikách budete môcť sledovať odkiaľ pochádzajú zdroje takto získanej návštevnosti. Ďalej je možné aktivovať funkciu SpeedShare, čo je malé vyskakujúce okno zobrazujúce zdieľacie tlačidlá po označení textu.

Selection sharer (hnedý popup hore) a SpeedShare od Tynt (biely popup dole)

štatistiky

Ako nainštalovať Easy Tynt na váš web

  1. Zareigstrujte sa na stránke https://tynt.com/account/sign_up
  2. Po registrácií budete automaticky prihlásený
  3. Vypňte potrebné informácie Please select your desired settings below
  4. Prejdite na Resources → Installation script
  5. Skopírujte kód a vložte ho na svoju stránku niekde medzi <head> a </head> (Ak používate WordPress najjednoduchším spôsobom je nainštalovať a aktivovať si plugin Easy Tynt, potom prejsť do Nastavenia → Easy Tynt, vložiť tam kód a kliknúť na Update Options
  6. Na záložke Home môžete vidieť štatistiku

selection-sharer

Ďalším spôsobom ako pridať na web zdieľacie okno zobrazujúce sa po označení textu je pridaním scriptu zo stránky https://github.com/xdamman/selection-sharer, funguje to na základe jQuery. Ak máte web na wordpresse stačí si nainštalovať napríklad plugin Selection Sharer by Hans van Gent.

Selection Sharer by Hans van Gent

  1. Nainštalujte a aktivujte plugin https://wordpress.org/plugins/selection-sharer/
  2. Plugin je funkčný, akurát nezobrazuje facebook zdieľanie
  3. Prejdite na https://developers.facebook.com/apps/ a vytvorte aplikáciu
  4. Do nasledujúceho kódu vložte ID aplikácie a vložte ho niekde medzi tagy <head> a </head>:    <meta property=“fb:app_id“ content=“TU VLOŽTE ID APLIKÁCIE“ />   alebo ak máte nainštalovaný plugin Yoast SEO stačí ak kliknete v ľavom administračnom paneli WordPressu na SEO → Sociálne siete → Facebook kam vložte ID aplikácie a kliknite na uložiť zmeny

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype