Instagram koncom roka 2016 uviedol funkciu Instagram stories (príbehy). Spoločnosť Facebook, ktorá vlastní Instagram tak urobila aj na Facebook messengeri a chystá Facebook príbehy aj pre globálnu stránku Facebooku. Tieto príspevky sa líšia od klasických tým že po 24 hodinách od pridania zmiznú. Ak si teda nejakú fotku chcete uložiť musíte ju zosnímať skôr než nebude automaticky vymazaná. K uloženiu môžete použiť funkciu nasnímania obrazovky v mobile alebo aplikáciu na to určenú.

Story Saver for Instagram

Táto aplikácia vám umožní ľahko stiahnuť dočasný príspevok z instagramu. Stačí stiahnuť aplikáciu a prihlásiť sa do svojho účtu, na základe toho sa vám v zozname zobrazia používatelia, ktorých sledujete a pridali takýto príspevok. Po kliknutí na nejakého používateľa sa zobrazia všetky jeho aktuálne príbehy v mriežkovom zobrazení.

Kliknutím na jednotlivý príspevok sa zobrazia možnosti Repost (vhodné ak chcete fotku zdieľať na instagrame), uložiť a zdieľať inde. Fotografie a videá sa ukladajú do zložky download. Ukladanie zobrazí aj notifikačnú lištu akú poznáte z natívneho internetového prehliadača.

StorySave

Aplikácia s rovnakou funkcionalitou a podobným dizajnom ako predošlý Story Saver for Instagram. Okrem toho že sa líši farbou vrchného panelu sa líši aj drobnosťami. Pri každom účte vidíte koľko príbehov pridal a pred akým časom.

Po rozkliknutí konkrétneho používateľa sa zobrazia jeho príspevky v režime na celú obrazovku, respektíve sa zobrazí len jeden príspevok na celú obrazovku. Prehliadanie príspevkov funguje posúvaním do strán. Fotografie sa videá sa ukladajú do zložky podľa názvu účtu odkiaľ boli stiahnuté.

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype