Množstvo Android zariadení prichádza ku koncovému používateľovi s predinštalovanými aplikáciami, ktoré nie je možné odinštalovať. O bloatware aplikáciách a o tom ako ich odinštalovať ste si už mohli prečítať v predošlom článku Ako odinštalovať Bloatware z Androidu. Niektoré aplikácie je možné odinštalovať ale väčšinu klasickým spôsobom nie, preto je potrebný root. Najjednoduchším spôsobom je preto zakázať aplikácie, ktoré nepoužívate. Funkcia zakázania sa objavila v Androide 4.0 (Ice Cream Sandwich).

Tieto aplikácie sa môžu spúštať v pozadí. Zakázaním zrýchlite mobil, ušetrite RAM a batériu.

Zakázanie/zmrazenie aplikácií

Ak root nemáte môžete aspoň odinštalovať aktualizácie aplikácií, ktoré nepoužívate a tým ušetriť miesto a následne ich zákázať, tým sa budú správať akoby tam neboli, nebudú sa zobrazovať v ponuke aplikácií ani spúšťat v pozadí. Na starších Androidoch nie je možné zákazanie aplikácií, tam teda pomôže jedine odinštalovanie a s tým potrebný root.

Prejdite do nastavení → Správca aplikácií → VŠETKO → kliknite na aplikáciu → Odinštalujte aktualizácie → Zakázať → OK (Možno nebude potrebné odinštalovať aktualizácie).

V prípade nejakých problémov stačí aplikáciu povoliť 🙂

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype