Automatické pripojenie v režime USB na Androide

Niektoré mobily s androidom (ako napríklad Samsungy) sa pripájajú k PC pomocou Media Transport Protocol (MTP), jeho výhoda oproti USB Mass Storage (UMS) je síce že po pripojení môže pristupovať k úložnému priestoru PC a mobil súčasne. No medzi jeho nevýhody patrí zlá práca so súbormi, ako napríklad nemožnosť viacnásobných operácií, nemožnosť obnoviť zmazané súbory. Ak ste chceli pripojiť Samsung klasicky v USB mass storage režime museli ste prejsť na Nastavenia – Ďalšie nastavenia – Pomôcky USB – Pripojiť ukladací priestor k počítaču. Nasledujúce aplikácie vám umožnia nastaviť váš preferovaný režim pripájania k počítaču cez USB. Režim veľkokapacitného ukladacieho priestoru USB funguje len v prípade SD karty, teda sa cez neho nedostanete do internej pamäte telefónu. Pre fungovanie je potrebný root.

USB Switcher

Jednnoduchá aplikácia kde si jedným tlačidlom vyberiete váš preferovaný typ pripojenia. Funguje na Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S2 a Samsung Galaxy Note

 

Stiahnuť USB Switcher pre Android

SG USB Mass Storage Enabler

Aplikácie pomocou ktorej môžete určiť v akom režime sa má pripájať telefón k PC, aplikácia taktiež obsahuje widget pre rýchle prepínanie.

 

Stiahnuť SG USB Mass Storage Enabler pre Android

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype