V poslednej dobe si všímam v TV reklamy na internetový inzertný portál bazár.sk, neviem ako vy ale ja stále preferujem starý dobrý Bazoš.sk, a prečo? Odpoveď je jednoduchá, nebudem predsa predávať tam kde nikto nekupuje, síce sa aktuálne na bazar.sk uvádza takmer milión inzerátov v ponuke a na bazoši skoro 800 tisíc nezaznamenal som väčší dopyt na bazári. Na obe stránky je možné pridať inzerát bez registrácie a prihlasovania, stačí zadať kód z SMSky. Stránka bazár.sk je dizajnovo aj po funkčnostnej stránke prepracovaná (napríklad pri pridávaní inzerátu o predaji auta musíte zadať špecifikáciu, má vyhľadávacieho agenta). Naproti tomu je bazoš, ktorý pôsobí veľmi jednoducho, drží si svoj dizajn z roku 2005 a nevyžaduje zadávanie takýchto údajov a každý pridá popis podľa seba, tým pádom ale nie je vyhľadávanie na takej úrovni ako bazár. Na bazare je v detaile inzerátu o reklamu viac než na bazoši, ktorý sa snaží zarábať aj poskytovaním TOPovania inzerátu (uprednostnenie na popredné stránky).

Bazár.sk vlastní Azet a je logické že taká veľká firma má dostatok financii na vybudovanie niečoho veľkého v krátkom čase, no minule otec dostal telefonát v zmysle či si nechce pridať inzerát na Bazár, zhoduokolností pár dní po pridaní inzerátu na Bazoš, áno, veľké firmy majú peniaze aj na telefonické získavanie zákazníkov. Takéto veľké firmy sa pokúšali bazoš aj odkúpiť, no neúspešne, otázne je či sa im podarí prekonať tento známy inzertný portál, ktorý už má meno, mnoho ľudí totiž nepovie našiel som na internete ale našiel som na bazoši (podobne ako vygooglil som atď.)

Bazoš.sk & cz začínal na českom internete začiatkom roku 2003 ako internetový bazár s PC komponentmi? (archív#1, #2). V polovici nasledujúceho roku sa premenil na plnohodnotný bazár s rôznymi vecami #archív1 #2.

Aj keď bazoš priamo na stránke nemá funkciu vyhľadávacieho agenta, môžete skúsiť aplikáciu pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android: Bazoš Agent a nepremeškáte tak nové inzeráty.

Čítajte aj: Bazoš Agent do mobilu pre Android: Upozornenie na najnovšie inzeráty

Čítajte inde:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype