Ak ste náročnejší používateľ a batéria sa vám rýchlo vybíja je dobré mať pod dohľadom percentuálny stav batérie. V starších verziách Androidu nájdete možnosť pridania percentuálneho stavu batérie v nastaveniach: Nastavenia → Batéria → Percentuálne nabitie batérie v stavovom riadku. Na niektorých to je Nastavenia → Displej/Zobrazenie.

Android 6.0 Marshmallow

  1. Stiahnite dole notifikačnú lištu
  2. Ťuknite a poržte tlačidlo nastavenia
  3. V nastaveniach vám pribudla možnosť System UI Tuner kam prejdite
  4. Vyberte možnosť vložiť percentuálne nabitie batérie

Android 4.4 KitKat a 5.0 Lollipop

Telefóny s nadstavbami od výrobcov ako napríklad Samsung alebo LG, majú možnosť pridania percentuálneho zobrazenia jednoduché, stačí prejdsť do Nastavenia → Batéria → Percentuálne nabitie batérie v stavovom riadku

Ak tam nastavenie nemáte stačí nainštalovať aplikáciu Battery Percent Enabler, ktorá aktivuje vstavanú funkciu v Androide. V aplikácií ťuknite na Enable Battery Percent a reštartujte zariadenie. Potom môžete aplikáciu odinštalovať a nastavenie ostane. Ak budete chcieť zrušiť zobrazovanie, stačí aplikáciu znovu nainštalovať.

Stiahnuť Battery Percent Enabler z obchodu Google Play

Percentuálne nabitie batérie v stavovom riadku

Ďalšou možnosťou je použiť nejakú aplikáciu – Battery widget, ktorá pridá percentá do hornej lišty, avšak nebudú napravo pri hodinách ale vľavo.

Napríklad Battery Widget Reborn

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype