Vytočte svojich kolegov v práci týmito počítačovými žartami.

Prvý apríl je skvelým dňom na výstrelky z priateľov. Zopár tipov ktorými môžte vytočiť známych či počítačových fanatikov.

Obraz hore nohami – Prevráťte svojej obeti celú pracovnú plochu hore nohami (Pravý Alt + šípka dole ↓)

„Nefunkčná“ myš – Znemožnite možnosť pohybovať kurzorom. Prelepte senzor myši (lasérový alebo optický snímač) lepiacou páskou.

Bláznivá myš – Kolega #1 bude ovládať monitor kolegu #2. Vymeňte spolusediacim kolegom pripájacie káble myší

Pomotané jazyky – وآمل أن لا تستخدم مترجم Zmeňte svojej obeti jazyk na ľubovoľnom zariadení (počítač, mobil, tablet) či stránke (Facebook)

Návšteva robotov – Nechajte svojmu kolegovi prečítať si text od robotov. V internetovom prehliadači Mozilla Firefox ako URL adresu napíšte about:robots a stlačte enter

Čudné priečinky – V prieskumníkovy vyberte Usporiadať – Možnosti priečinka a hľadania a nastavte „Otvárať každý priečinok v inom okne“ a Otvárať položky jedným kliknutím (vyberať ukazovaním)

Zmena pozadia

Zmena pozadia – Zmeňte nudné pozadie na pracovnej ploche na nejaké zábavnejšie 😀 napríklad Hello Kitty, jednoduché však?

Neklikateľné ikonyOdfoťte pracovnú plochu a snímku obrazovky nastavte ako pozadie. Následne skryte ikony na pracovnej plochy. (Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši, prejdite na Zobraziť a odčiarknite možnosť Zobraziť ikony na pracovnej ploche.  PC začiatočník sa tak môže uklikať na smrť.

Pohrať sa môžete aj so zvukovými nastaveniami počítača. Namiesto úvodnej zvučky môže kolegovi pokojne zaznieť Pieseň práce alebo znelka z večerníčka.

Zábavné video:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype