Aplikácia root browser vám umožní vidieť kompletný obsah vášho mobilu, nielen to čo vidíte cez zabudovaný prehliadač alebo nejaký klasický. Ako píše autor na svojej stránke, aplikácia vám dáva „režim boha“ na vašom telefóne. Môžete robiť všetko a vytvárať všetko a kdekoľvek. Samozrejme nemáte túto schopnosť ak ste bežný používateľ, preto aplikácia potrebuje root oprávnenia. Po spustení sa zobrazí zoznam zložiek v koreni mobilu, odkiaľ môžetre prejsť do zložiek ako sdcard alebo system.

Aplikácia vám dáva „režim boha“ na vašom telefóne.JRummy apps

Na vrchu je drobčeková navigácia akú môžete poznať zo systému Windows 7 aby ste sa nestratili, teda vždy máte prehľad kde sa nachádzate, napríklad: „mnt/system/app“. ako otvoriť, kopírovať, odstrániť, presunúť, premenovať, vytvoriť záložku, archivovať, vlastnosti, oprávnenia.

V dolnej časti sú nástroje pre správu súborov a adresárov ako skratky pre prechádzanie adresárov, viacnásobný výber, vytvorenie nového súbory alebo zložky, nastavenie zobrazenia, spôsob triedenia, vyhľadávanie a filtrovanie, záložky pre rýchly prístup k obľúbeným zložkám.

Nastavenia obsahujú množstvo spôsobov ako prispôsobiť aplikáciu podľa seba. Zobrazovanie súborov a priečinkou (zoznam s detailmi, jednoduchý zoznam alebo jednoduchá mriežka), zobrazenie/skrytie hornej navigácie, zobrazenie/skrytie spodnej lišty s informáciou o voľnej pamäti, rýchle scroolovanie, zobrazovanie miniatúr, formát času a dátumu. Rôzne druhy triedenia (abecedne, podľa veľkosti či dátumu), uprednostnenie zložiek nad súbormi na vrchu, zobrazenie skrytých súborov. Nastaviť je možné aj domovský adresár a cestu/zložku, ktorá sa má otvoriť pri spustení aplikácie. Pomocou tejto aplikácie môžete ľahko vymazať predinštalované aplikácie.

/mnt/sdcard je interná pamäť mobilu a /mnt/extSdCard externá (teda SD karta, ktorá je fyzicky vložená)

Stiahnuť aplikáciu Root Browser pre Android z obchodu Google Play

Ďalšie aplikácie od autora Jrummy:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype