Ako rootnuť Samsung Galaxy S2 (i9100)

V tomto podrobnom návode sa dozviete ako rootnuť Samsung Galaxy S2, ak dodržíte nasledovné kroky tak by ste mali bez problémov získať root práva na vašom Android zariadení.

Uistite sa že máte verziu Androidu 4.1.2 a a číslo zostavy končiace na XWLSS, prejdite do MENU → Nastavenia → Informácie o zariadení). v prípade že máte staršiu verziu tak ťuknite na Aktualizácia softvéru → Aktualizovať, alebo môžete aktualizovať pomocou programu Samsung Kies.

 1. Stiahnite a nainštalujte samsung-usb-driver-for-mobile-phones.exe (25 MB) (nainštaluje potrebné ovládače pre pripojenie mobilu k PC). Ak máte nainštalovaný Samsung Kies tento krok môžete vynechať.
 2. Stiahnite a rozbaľte odin-3.0.7.rar (0,5 MB)
 3. Stiahnite kernel Siyah: siyah-s2-v6.0b5.tar (7 MB)
 4. Povoľte inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov Ladenie USB (MENU → Nastavenia → Aplikácie → Vývoj → Ladenie USB)
 5. Zálohujte svoje údaje z telefónu (odporúča sa to aj keď veľakrát sa nestane aby sa zmazali)
 6. Uistite sa že mobil je nabitý aspoň na 50%
 7. Vypnite mobil
 8. Spustite mobil v režime sťahovania: Stlačte a držte tlačidlo zníženia hlasitosti, tlačidlo Domov na spodnej časti obrazovky a vypínacie tlačidlo. Telefón zobrazí upozornenie, to potvrďte stlačením zvýšenia hlasitosti.
 9. Spustite Odin3 v3.07.exe
 10. Pripojte mobil k PC. Uvidíte modrú notifikáciu v Odine v ID:COM alebo naľavo dole v zázname text: Added. Ak sa nezobrazujú tieto upozornenia vyskúšajte pripojiť mobil k inému USB portu. Ak to tiež nefunguje reinštalujte USB ovládače telefónu.
 11. V Odine kliknite na tlačidlo PDA a zvoľte siyah-s2-v6.0b5.tar, uistite sa že sú vybrané/začiarknuté voľby Auto Reboot a F. Reset Time. Potom kliknite na tlačidlo Start, prebehne flashovanie, telefón sa automaticky reštartuje a v Odine uvidíte zelené tlačidlo PASS!odin-3-0-7-pass

V mobile teraz nájdete nainštalovanú staršiu verziu aplikácie SuperSU, ktorú môžete aktualizovať cez Google Play Môžete vypnúť povolenie inštálácií aplikácií z neznámych zdrojov a ladenie USB (podľa 4. kroku v návode).

Tipy na aplikácie:

 • Galaxy S2 SIM Unlock

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype