Podnikáš a chceš svojim produktom zaujať? Už základy marketingu učia o tom, že obal predáva. Je to jasné ako facka. Musíš sa odlíšiť v záplave konkurenčných produktov v regáloch obchodov. Obal ti k tomu môže výrazne dopomôcť. Je to vlastne to jediné, čo si zákazník na prvý pohľad všimne. Môžeš používať tie najlepšie ingrediencie a materiály, ale ak ho neprinútiš vziať tovar do rúk a prečítať si o tom na obale, tak si konkurenčný boj prehral. Nedopusť to a daj si vyrobiť obal, čo predáva.

K dobrej reklame patrí aj obal. Zabezpeč si jeho výrobu u profesionálov

Základom je mať nápad. Musíš vedieť, čo chceš. Ak to náhodou nevieš, nechaj sa inšpirovať a poradiť si. Dobrý obal ti môžu navrhnúť aj priamo jeho výrobcovia. Ale najlepšie sa stotožníš s vlastnou ideou. Mala by odrážať filozofiu produktu a aj ho chrániť. Veď to je prvotná úloha správneho obalu. Nezabúdaj ani na povinné informácie, aké musí každý obal obsahovať o tovare, ktorý má chrániť.

Keď chceš pôsobiť dôveryhodne, musíš pri tvorbe obalu osloviť profesionálov. Ľudia, ktorí sa zaoberajú výrobou obalov už dlhšiu dobu ti môžu byť skvelou inšpiráciou, pretože ti pomôžu s vecami, aké by ti ani na um neprišli. Nehovoriac o tom, že sú spoľahliví a dodržujú termíny, čo je v biznise kľúčové.

Daj si preto vyrobiť obal na svoj produkt tam, kde si overíš profesionalitu a prístup. Či už referenciami alebo na vlastnej koži skúšobnou tlačou.

Na čo sa zamerať pri spolupráci s polygrafickým centrom?

Konkurencia v oblasti tlačiarní je dnes obrovská. Preto si firmy dávajú záležať na svojich službách. Našťastie z toho ťaží práve zákazník. Ak sa chceš správne rozhodnúť, zisti si informácie o kvalite, cenách, rýchlosti a možnostiach tlače. Polygrafické centrá sú často komplexné firmy so širokým portfóliom služieb. Keď si u nich dávaš vyrobiť obal, určite ponúkajú aj výrobu plagátov, letákov, vizitiek, obálok, prípadne aj veľkoplošnú tlač billboardov alebo bigboardov. Môžeš tak spojiť výrobu obalov s reklamnou kampaňou a mať všetko v jednom. Komplexnosť kampane a dobrého produktu dokáže zázraky. Rozbehni svoj biznis vo veľkom.

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype