Akurát som si aktualizoval WP

Akurát som si aktualizoval WordPress na verziu 3.3.1, čakal som na slovenčinu, ktorá nakoniec bola vydaná 13.2.2012. Aktualizoval som prvý krát. Po aktualizácií ktorú som previedol priamo s webového rozhrania sa mi zobrazila príjemná stránka s oboznámením o používaní novej verzií.

S WordPressom som sa začal zoznamovať po založení tohto blogu, som s ním nadmieru spokojný keďže celý pôsobí veľmi intuitívne. Síce som nevyskúšal mnoho redakčných systémov ale určite ostanem pracovať s ním 🙂

Medzi novinky tejto verzie patrí napríklad zjednodušené nahrávanie súborov.

V súčastnosti WordPress využíva 15,7% z TOP milióna webstránok a najmenej 22% nových aktívných stránok v US. Z pôvodného nástroja pre blogerov sa stal WordPress najpoužívanejším CMS na svete.

Pred dvoma dňami oslavovala slovenská komunita WordPress.sk 4 roky. Počas týchto štyroch rokov sa WordPress na Slovensku rozšíril z pár desiatok blogov pred verziou WordPress 2.7 na tisíce osobných a firemných stránok v súčasnosti.

V najbližšej verzii WordPress 3.4 sa chystá niekoľko vylepšení týkajúcich sa lokalizácie.  Chystá sa revízia celého slovenského prekladu, na ktorej sa už začalo pracovať. Prehodnotia sa a zjednotia preklady jednotlivých výrazov. V spolupráci s CervenePero.sk prejde preklad prvý krát aj jazykovou korektúrou, aby v preklade boli len slovenské spisovné výrazy.

 

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype