Scroolbar/posuvník pre WordPress

Všimli ste si že niektoré stránky majú vlastný scrollbar, respektíve posuvník, ktorý slúži na posúvanie stránky hore a dole? Ukážem vám jednoduché spôsoby ako získát takýto posuvník na vašu WordPress stránku a to bez znalostí programovania. Vlastný posuvník môžete pridať do webstránky pomocou CSS kódov, no inštaláciou pluginu nepobabrete do kódu, vyhnete sa problémom s kompatibilitou internetových prehliadačov a celkovo je to veľmi jednoduché. Nainštalujte a aktivujte si nejaký z pluginov, prejdite do nastavení a prispôsobte si posuvník podľa seba. Pluginy sa v nastaveniach veľmi nelíšia.

 

WP-Nicescroll

V jednoduchých nastaveniach nájdete možnosť zvolenia farby (nevýhodou je že len zadaním HEX kódu), zapnutie priehľadnej lišty či nastavenie veľkosti posuvníka. Je kompatibilný s populárnymi prehliadačmi. Ukážka, ukážku môžete vidieť aj na tejto stránke, keďže používam tento plugin

WordPress Nicescroll

jQuery plugin, ktorý sa trochu podobá na posuvník, ktorý možno poznáte z iOS. Je rispôsobiteľný na PC a mobilných zariadeniach a funguje na najrozšírenejších prehliadačoch. V nastaveniach môžete zmeniť farbu a výšku posuvníku.

WP Nice Scroll Bar

Ukážka

Dewdrop Custom Scrollbar

Plne prispôsobiteľný, v nastaveniach môžete zmeniť farbu, výšku a šírku

Custom scrollbar

 

Platený plugin pre zmenu posuvníku vám pomôže zmeniť vzhľad na fakt pekný posuvník, podpora známych prehliadačov, len 50kB, v nastaveniach môžete zmeniť šírku, rýchlosť či viditeľnosť.

Ukážka, Ukážka

Kúpiť plugin za cenu 5 $

WP Nice Scroll Ba

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype