Už sme tu mali článok o tom ako odfotiť obrazovku na PC, teraz sa dozviete ako nasmínať obrazovku na mobile. Nasmínamie obrazovky sa môže hodiť ak si chcete uložiť niečo čo sa inak nedá, napríklad fotku na WhatsApp alebo z Instagramu aj keď naň existuje aplikácia. Prípadne ak chcete spraviť nejaký návod, nato za vám môže hodiť aj nakamerovanie obrazovky.

Android screenshot pomocou skratky

V Androide 4 Marshmallow sa objavila možnosť jednoduchého zachytávania snímok obrazovky. Stačí stlačiť a súčasne držať tlačidlá Zníženie hlasitosti + tlačidlo vypínania/zapínania a uvidíte animáciu zachytávajúcu snímku obrazovky po ktorej sa zobrazí oznámenie o snímke v notifkačnej lište.

Niektorí výrobcovia zrušili pôvodnú skratku a obrazovku zachytíte kombináciou iných kláves.

SAMSUNG: Vyp/zap tlačidlo + Domovské tlačidlo

Niektoré telefóny umožňujú klasickú kombináciu kláves a naviac v ich vypínacom menu nájdete aj skratku pre odfotenie obrazovky (napríklad zariadenia Sony)

Staršie zariadenia (potrebný root)

Zariadenia so staršou verziou Androidu neumožňujú zachytávanie obrazovky pomocou skratky bez rootu. Išlo o vtedajšie bezpečnostné opatrenie. Ak sa chcete vyhnúť rootu môžete skúsiť aplikáciu No Root Screenshot It, ktorá však stojí 3,5€ a je potrebné pripojenie na PC čo je dosť nepraktické.

Ak máte rootnuté zariadenie môžete si stiahnuť nejakú z aplikácií na snímanie obrazovky ako napríklad Screenshot Easy alebo Screenshot It. Tieto aplikácie umožňujú jednoduché snímanie obrazovky.

Čítajte aj: Ako nakamerovať obrazovku na Androide

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype