Mobily s Androidom majú klávesnicu od výrobcu alebo predvolenú od Androidu – Gboard – Klávesnica Google. Klávesnice od výrobcov môžu mať obmedzené možnosti prispôsobenia dizajnu a funkčnosti. Predvolené klávesnice zvyknú mať malé tlačidlá alebo len jednu farebnú tému čo vám nemusí vyhovovať. Obchod Google Play ponúka množstvo alternatívnych klávesníc, ktoré uľahčia vaše písanie a sú plne prispôsobiteľné. K nastaveniam klávesnice sa dostanete cez systémové nastavenia v záložke Jazyk a vstup

Pôvodná klávesnica v Jelly Bean

Go Keyboard

Klávesnica Go Keyboard od vývojara Go Launchera, nájdete k nej množstvo tém v obchode Play. Umožňuje zmeniť pozadie klávesnice a to zvlášť pre režim na výšku a na šírku. Dostupné je aj hlasové zadávanie textu. Ďalej môžete zmeniť font písma a zvuky pri ťuknutí. Klávesnica obsahuje emoji smajlíky a podporuje písanie ťahaním po klávesnici a opravy slov.

Stiahnuť Go Keyboard pre Android

SwiftKey

Klávesnica SwiftKey používa umelú inteligenciu pre naučenie sa vášho štýlu písania. Umožňuje automatické opravy a prediktívny text na základe učenia sa. Funkcia SwiftKey Flow umožňuje písanie ťahaním po klávesoch. Dostupné je aj hlasové zadávanie textu. V nastaveniach je možné nastaviť veľkosť klávesnice, Beta verzia dokonca umožňuje dvojjazyčné písanie, respektíve automatický preklad. Klávesnica má režim inkognito v príde že nechcete aby sa učila slová.

Motívy

Dostupné sú 3 základné motívy zabudované priamo v aplikácií, biely motív (light), čierny (dark) a motív s vysokým kontrastom (High contrast), ďalšie motívy môžete stiahnuť cez aplikáciu (odporúčam napríklad modrý motív Snowy Sky). Ťuknutím na tlačidlo darčeka vpravo hore môžete získať motív zadaním kódu, kódy nájdete na stránke Swiftkey.com. Vytvoriť môžete aj vlastný motív pridaním obrázka pozadia klávesnice a nastavením či chcete zobraziť okraje klávesov a pridávné symboly na klávesách (napríklad nad písmenom A bude zobrazený zavináč @)

 

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype