Najväčšia spravodajská internetová stránka na Slovensku SME.sk používa pre spoplatnenie obsahu svojich článkov službu Piano, ktorá ako sa zdá nechráni obsah dostatočne 🙂 Táto ochrana sa dá obísť už od roku 2012 a ako vidíte SME si dáva načas.

Ako čítať platené Piano články na SME.sk zdarma

Jednou z možností pre čítanie plateného obsahu zdarma je vložiť pred URL adresu článku text cache:, URL adresa teda môže vyzerať nasledovne:

cache:http://domov.sme.sk/c/20081027/markiza-sa-odtiahla-od-podvodov-v-sutaziach.html

Piano Nepi Jano!

Nepi Jano v akcii

Ďalšou možnosťou je použitie rozšírenia (s trochu zosmiešnujúcim názvom tejto služby) do prehliadača Chrome alebo Firefox, plugin používa zobrazenie obsahu z mobilnej verzie stránky. Inštalácia je jednoduchá, stačí kliknúť na tlačidlo Pridať do chromu (vo Firefoxe na Pridať do programu Firefox) a rozšírenie sa nainštaluje.

Stiahnuť Nepi Jano! pre Google Chrome

 

 

 

Stiahnuť Nepi Jano! pre Mozilla Firefox

Firma Piano Media o tomto probléme vie. Podľa marketingového riaditeľa Dávida Puhu nejde o reálny problém, či chybu, ale o rozhodnutie redakcie Sme nezamykať články v exporte pre mobilné aplikácie. „Tento problém by však mal byť vyriešený v dohľadnej dobe aj vďaka nasadeniu špeciálneho platobného okna, ktoré bude prispôsobené pre zobrazenie na mobilných zariadeniach,“ uviedol Puha.

Čítajte aj:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype