Rozhodol som sa pre kúpu autonavigácie keďže signál na mobile pri používaní Sygicu často vypadával, čo je teda chyba mobilu v ktorom je slabší GPS prijímač ako v plnohodnotnej navigácii kde je kvalitnejší prijímač GPS signálu. Navigácia má aj ďalšie výhody, napríklad na mobile zabudnete zapnúť režim v lietadle, niekto vám zavolá a už nie ste navigovaný. Ďalej displej mobilu ako aj samotný mobil nemusí byť konštruovaný tak ako navigácia aby odolával dlhšiu dobu veľkým teplotám na slnku.

TomTom Start 25 regional vs Europe

Túto navigáciu som našiel na Heureke na prvej pozícii: TomTom Start 25 Regional Lifetime obsahuje mapu strednej Európy s doživotnými aktualizáciami zadarmo. Ale rozhodol som sa pre verziu TomTom Start 25 Europe Lifetime s kompletnou Európou. Navigácia má dotykový 5″ palcový (13cm) TFT displej, čomu som sa trocha čudoval pretože som si myslel že je štandardom aspoň 6″ a viac palcový displej. Pre porovnanie na mobile LG G2 mám 5,2″ True HD-IPS. Ale 5″ palcov na navigácii úplne postačuje a kvalita obrazu tiež 🙂 Je to vhodné aj z hľadiska úspory batérie: IPS-LCD môže v porovnaní s TFT-LCD spotrebovať až o 15% viac energie. Navigáciu môžete použiť aj v staršom aute, ktoré nemá autozapaľovač, výrobca udáva výdrž na batériu až 2 hodiny alebo môžete použiť powerbanku. Uchytenie navigácia na čelné okno je pomocou otočnej prísavky, ktorá je pripevnená na navigáciu otočným kĺbom.

Začíname

Hlavné menu navigácie obsahuje 6 položiek: Navigovať na, Zobraziť mapu, Naplánovať trasu, Služby, Nastavenia, Pomoc.

  • Navigovať na ponúka možnosti navigovania domov, na obľúbené miesto, na miesto zadaním adresy, posledné cieľové miesto alebo na bod záujmu (napríklad čerpacia stanica, parkovisko)
  • Zobraziť mapu ukáže mapu v 2D pohľade z hora, v tejto mape sa pohybujete posúvaním prsta po obrazovke a môžete priblížiť či oddialiť pohľad a vyhľadávať v nej na miesta ako ponúka možnosť navigovať na
  • Naplánovať trasu vám umožní nastaviť odjazdové a cieľové miesto a dátum a čas odjazdu, na základe toho sa vypočíta vzdialenosť, čas cesty a čas príjazdu
  • Služby dokážu zobraziť aktuálnu premávku a informácie o rýchlostných radaroch, na to však potrebujete prijímač informácií o premávke RDS-TMC (rds tmc modul)
  • Nastavenia vám umožnia prispôsobiť navigáciu podľa vašich potrieb, môžete nastaviť denný alebo nočný režim, či nastaviťautomatické nastavovanie režimov, upraviť jas, farby prostredí v mapách, zmeniť symbol auta na mape a dokonca aj vytvoriť vlastný symbol auta a pridať ho do navigácie.
  • Pomoc obsahuje všetky dôležité informácie v prípade núdze, kliknutím na zelená tlačidlo Kde som? sa zobrazí vaša aktuálna pozícia na mape a aj vo forme GPS súradníc, ktoré viete nadiktovať záchrannej službe. Ďalšie tlačidla sú Zavolať o pomoc, čo je databáza adries a telefónnych čísel na služby v núdzi, policajné stanice, lekárov, nemocníc, autoservisov. Ďalšie tlačidlá sú rovnaké databázy avšak už robia konkrétny úkon: Autom za pomocou alebo Peši za pomocou. Ďalej Bezpečnostné a iné príručky obsahujú Príručku prvej pomoci a Základné nformácie o oprave a údržbe áut, príručky sú len vo vybraných jazykoch a SK & CZ chýba. A posledná položka je Návody k produktu, kde sa viete oboznámiť s používaním zariadenia 🙂

TomTom MyDrive Connect

TomTom poskytuje program pre PC, ktorý slúži na správu obsahu na navigácií, stiahnete pomocou neho mapy a ich aktualizácie a dopravné informácie.

Stiahnuť aplikáciu MyDrive Connect zo stránky TomTom.com (30MB .dmg, 65 MB .exe)

TomTom Start 25 Europe Lifetime videoukážka

Galéria

Ďalšie články:

Kúpiť TomTom Start 25 Regional Lifetime (od 119€)

Kúpiť TomTom Start 25 Europe Lifetime (od 129€)

ďalšie navigácie

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype