30. októbra som na Instagrame našiel reklamu s ponukou fotoknihy za recenziu od firmy SAAL DIGITAL. Na ich webstránke som vyplnil prihlasovací formulár v ktorom som uviedol aké fotky chcem použiť a zahrnul odkaz na Instagram účet. Na druhý deň som dostal kladnú odpoveď spolu s kódom kupónu v hodnote 900 Kč s platnosťou 14 dní. Fotky, ktoré som chcel použiť som mal vybrané rýchlo pretože som použil tie, ktoré som mal v zložke s názvom TOP SNÍMKY, ale spomenul som si na jednu fotku, ktorú som chcel použiť na záver knihy, keďže mám na HDD množstvo fotiek nebolo jednoduché danú fotku nájsť, najprv sa mi podarilo nájsť podobnú fotku, potom ďalšiu a nakoniec som ju našiel v podpriečinku s názvom auta. Nakoniec som použil ako poslednú druhú nájdenú a predposlednú tú prvú.

Program pre dizajnovanie fotoknihy

Stiahol som si program SaalDesigner určený pre vytváranie produktov od firmy SAAL DIGITAL. Ovládanie je celkom jednoduché, na začiatku vyberiete produkt o ktorý máte záujem, na výber sú Fotografie, Fotokniha, Fotoobrazy, Oznámenia a priania, Plagát, Kalendár, Fotodarčeky, Firemné produkty a Ukážkové sady. Každý produkt má ďalšie možnosti výberu, napríklad fotokniha klasická, s mäkkou alebo tvrdou väzbou. Ja som si vybral Fotoknihu s rozmermi 15×21 čo je formát, ktorý perfektne padne do ruky J. Vybral som lesklú väzbu, pevnú väzbu bez vatovania, lesklý povrch strán. Prešiel som k navrhovaniu na prázdnej šablóne, vľavo vyberiete v prieskumníkovy zložku s fotografiami odkiaľ ich kliknutím a podržaním presuniete na dvojstránku, myslím si že pri fotoknihe takéhoto rozmeru je najlepšie použiť jednu fotografiu na dvojstránku. Vpravo môžete v záložke návrhy vybrať návrh rozloženia fotografií.

Skutočný rozmer knihy je 15×20 cm a vnútorná stránka má 14,5 x 19,5cm, teda dvojstránka 29 x 19,5cm

Ak chcete vidieť ako by vyzerala vaša fotokniha môžete si stiahnuť program SaalDesigner kde sa dozviete aj o ďalších produktoch.

Moja fotokniha

Vybral som si formát veľkosti 15×21 s lesklou pevnou väzbou bez vatovania s lesklým povrchom strán. Výsledok je perfektný, myslím že takáto veľkosť fotoknihy je akurát a padne dobre do ruky, použil som jednoduchý návrh na prázdnej šablóne s výberom jednej fotografie na dvojstránku. Celkom 19 fotiek na 36 stránkach + 1 na úvodnej a zadnej väzbe 🙂

https://www.instagram.com/p/Bb9h0FBhVyZ

Ak rozmýšľate o zvečnení vašich fotografií zvážte firmu Saal Digital, v ponuke sú fotky, fotoknihy, obrazy, plagáty, kalendáre, fotodarčeky a ďalšie.

Momentálne je k dispozícii zoznamovací kupón v hodnote 450 Kč pri objednávke nad 749 Kč, kupón nezahrňuje náklady na dopravu.

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype