Ak veľa cestujete určite neustále zisťujete odchody dopravných spojení z internetu cez počítač alebo mobil. Tieto informácie sa dajú nájsť na stránkach ako http://cp.sk alebo http://imhd.sk/. Na prístup k týmto stránkam však potrebujete internetové pripojenie a vyhľadávanie nie je tak pohodlné ako pomocou nasledovnej aplikácie.

CG Transit – cestovné poriadky do mobilu

Aplikácia CG Transit je jedna z najlepšie hodnotených aplikácii na cestovanie, ktorá umožňuje vyhľadávanie dopravných spojení v Česku a na Slovensku, nájdete tu cestovné poriadky do mobilu MHD, autobusov a vlakov. Po prvom spustení si zvolíte, ktoré balíčky chcete stiahnuť(na výber sú MHD, autobusy, vlaky), môžete stiahnuť aj cestovné poriadky pre jednotlivý štát alebo mesto a tak ušetriť miesto. Offline vyhľadávanie sa hodí ak nemáte v mobile dátový balíček alebo máte zlý signál pri cestovaní vlakom alebo metrom.

Vyhľadávať spojenia je možné klasickým zadaním údajov odkiaľ kam, samozrejmosťou je aj funkcia prestupov, teda kľudne môžete skúsiť vyhľadať spojenie z nejakej dediny do zahraničného mesta 🙂 Funkcia hľadania na mape vám zobrazí najbližšie zastávky vo vašom okolí.

Aplikáciu je možné stiahnuť z obchodu Play alebo iTunes, prvý mesiac môžete všetky balíčky používať zdarma a potom sa môžete rozhodnúť či chcete pokračovať v používaní aplikácie a kúpiť si balíčky. Zvýhodnený balíček všetkých 3 typov cestovania pre Slovensko stojí 3 € alebo je možné kúpiť pre konkrétne typy ako vlaky Slovensko 1,6 € alebo MHD pre konkrétne mesto za 1 € na rok.

Stiahnuť CG Transit pre Android (obchod Google Play)

Stiahnuť CG Transit pre iOS (iTunes)

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype