Ako hacknúť účet na Facebooku pomôcou zariadenia s operačným systémom Android

Aplikácia FaceNiff umožňuje zobrazenie ľudí a prihlásenie sa na účet ľudí prihlásených na sociálnych sieťach a iných službách (Facebook, Twitter, YouTube, …), ktorý sú pripojený na rovnakej Wi-Fi sieti ako vy. Aplikácia z dôvodu jej zákernosti nie je na Google Play, no môžete ju stiahnuť z webstránky autora (kotrý je zároveň vývojárom aplikácie WiFiKill, pre jej nainštalovanie je potrebné mať povolenú inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov a pre fungovanie je potrebný root zariadenia a to aby človek, ktorému sa chcete pripojiť na účet mal vypnuté prezeranie Facebooku cez zabezpečené pripojenie (HTTPS) alebo aby to neumožňovala sieť. Aplikácia funguje na základe ARP spoofingu a zachytáva pakety a v prípade že vyhľadá nejakú komunikáciu s Facebook účtom zobrazí meno a fotografiu napadnuteľného kontaktu, takže sa nejedná o hacking ale o odchytenie prenosových dát (čo ale samozrejme neznamená že nie je protiprávne). Bezplatná verzia aplikácie umožňuje prihlásenie k 3 účtom, plná verzia je bez obmedzení. Wifi hack android, V skutočnosti nejde o hack facebook účtu ale o kradnutie session ID, viac sa dočítate v článku Pirátom na Androide.

Ako sa brániť proti „hacknutiu“

Ak sa zvyknete prihlasovať na Facebook na rôznych verejných Wi-Fi sieťach je vhodné aby ste mali povolené zabezpečené pripojenie:

  1. Prihláste sa do vášho Facebook účtu
  2. Prejdite na stránku https://www.facebook.com/settings?tab=security&section=browsing
  3. Začiarknite políčko „Prezerať Facebook cez zabezpečené pripojenie (HTTPS), keď to je možné“ a potvrďte kliknutím na „Uložiť zmeny)

Ani to vás však nemusí ubrániť proti neoprávnenému vniknutiu na váš účet ak sieť Wi-Fi nepodporuje zabezpečené pripojenie (HTTPS), preto je najbezpečnejšie neprípájať sa na neznáme siete.

Stiahnuť aktuálnu verziu FaceNiff

Kúpiť plnú verziu aplikácie (respektíve kód pre jej odomknutie) je možné v aplikácii, cena je približne 10 $

Zdroj: http://faceniff.ponury.net

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype