Ako minimalizovať náklady na tlač, rozdiely medzi originálnou, kompatibilnou a repasovanou náplňou

Poznáte to, tlač dokumentov do školy, práce atď, až ste sa rozhodli kúpiť si vlastnú tlačiareň. Bez ohľadu na to či vlastníte atramentovú alebo lasérovú, každá potrebuje náplň, plniacu sadu, pozrite si porovnanie troch možností náhrady náplní do vašej tlačiarne a vyberte si to najvhodnejšie.

 

Originálna náplň alebo lasérový toner

Originálna náplň do tlačiarne je náplň vyrábaná firmou, ktorá vyrobila tlačiareň, náplň je určená pre vašu tlačiareň a jedná sa teda o garantovanú kvalitu, no na úkor vyššej ceny žiaľ aj kvôli marketingu. Takáto náplň obsahuje originálne diely a spotrebný materiál. Toto riešenie je vhodné pre ľudí, ktorý chcú mať záruku kvalitnej tlače aj pre tlač fotografií a bezproblémové uplatnenie reklamácie v záručnej dobe. Nevýhodou je vyššia cena.

Kompatibilná náplň

Jedná sa o neoriginálnu kazetu, teda od iného výrobcu ako výrobcu tlačiarne. Vvyrábanú preväžne z nových dielov, jej kvalita sa líši od výrobcov. Niektoré kompatibilné náplne sú takmer porovnateľné s kvalitou tlače originálu, u iných môže byť tlač horšia, záleží to na výrobcovi takejto náplne a typu tlačiarne. Výhodou je nižšia cena.

Renonovaná/repasovaná kazeta

Ide v podstate o obnovenie funkčnosti tlačovej kazety skontrolovaním, vyčistením a naplnením atramentu alebo tonerovým práškom. Takýmto napňaním kaziet sa dá úšetriť zrejme najviac peňazí a je najekologickejšie. Vätšinu kaziet je možné renovovať a kvalita tlače závisí nad renovátorskou firmou. Výhodou je nižšia cena.

Rýchle tipy pre minimalizáciu nákladov na tlač

  • používajte čiernobielu tlač vždy keď je to možné
  • využívajte možnosť nižšej kvality tlače pri menej potrebných dokumentoch
  • používajte zásobníky farieb s čo najväčším obsahom, dosiahnete tak najlepší pomer vzhľadom na cenu
  • tlačte obojstranne
  • používajte neoriginálne alebo znovu plnené náplne
  • pri skenovaných textoch vystrihnite prípadné čierne plochy (príklad)

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype