Návod na prekladanie Android aplikácií a hier

Radi by ste preložili Android aplikáciu, ktorú pužívate každý deň no nie je lokalizovaná do vášho jazyka? Na Google Play sa nachádza cez 450 tisíc aplikácií (vrátane hier), ktoré sa môžte pokúsiť preložiť.

Prečo prekladať Android aplikáciu alebo hru?

Preložením nejakej aplikácie potešíte ľudí ktorý ju možno každodenne používajú, a teda radi príjmu verziu vo svojom jazyku. Vaše meno sa objaví v novinkách verzie aplikácie ktorú preložíte. Prípadne získate zaujímavú fotografiu ako ja pri preklade Box 🙂

Ako preložiť Android aplikáciu

  1. Bez súborov sa nepohnete – Napíšte* autorovi aplikácie ktorú chcete preložiť to že ju chcete preložiť :-). Ak bude spolupracovať (veľakrát autor aplikácie nemá záujem o preklad, pri aktualizácii neaktualizuje preklad, alebo je aplikácia naprogramovaná tak že nie je možné všetko preložiť) zašle vám súbor strings.xml, ktorý obsahuje všetky frázy, slová, vety aplikácie. *(Kontakt nájdete na stránke aplikácie v Google Play pod jej popisom)
  2. Tento súbor otvorte v editore textov a zdrojových kódov Notepad++
  3. Prekladajte frázy, pre čo najlepší preklad porovnávajte tieto prekladané frázy s aplikáciou (príklad môžte vidieť na obrázku nižšie)
    <string name="eula_title">End User License Agreement</string>

    preložíme ako:

    <string name="eula_title">Licenčná zmluva pre koncového užívateľa softwaru</string>
  4. Preložený súbor strings.xml pošlite autorovi aplikácie 🙂 (Ak by ste si chceli aplikáciu so svojim prekladom pred uverejnením vyskúšať, kľudne to napíšte autorovi, ten vám pošle inštalačný súbor s vloženým prekladom, ktorý jednoducho môžete stiahnúť a odskúšať na svojom zariadení)

Prekladanie Android aplikácie Utilitas

Čítajte inde:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype