Návod na prekladanie WordPress pluginov a šablón

Na oficiálnej WordPress stránke sa nachádza približne 20 tisíc pluginov, a 1,5 tisíc tém na stiahnutie od rôznych autorov. Mnohé už sú preložené do jazykov ktoré nám vyhovujú (CZ, SK) no niektoré stále čakajú na svojich prekladaťelov.

Prečo prekladať WordPress plugin alebo tému?

Preložením nejakej s tém alebo WordPress pluginu urobíte dobrú prácu – nielenže tým pomôžete sám sebe (budete pracovať v prostredí svojho jazyka) ale potešíte ostatných, ktorý využívajú daný plugin či tému a určite radi príjmu verziu lokalizovanú do svojho jazyka. Taktiež môžte získať spätný odkaz s oficiálnej stránky pluginu, ktorý má často veľkú hodnotu (väčšia popularita témy či pluginu = väčší PageRank)

Ako preložiť WordPress plugin

  1. Stiahnite si program na úpravu gettext súborov Poedit (v kategórií Download)
  2. Po nainštalovaní zvoľte váš jazyk, vyplňte vaše meno a e-mailovú adresu
  3. Nájdite plugin alebo tému, ktorú chcete preložiť a stiahnite
  4. V stiahnutom súbore otvorte zložku languages
  5. Premenujte súbor nazovpluginu-en_EN.po na nazovpluginu-medzinarodnykod_MEDZINARODNYKOD.po, kód vašej krajiny nájdete na WordPress in Your Language (slovensko – SK, česko – CZ)
  6. Otvorte tento súbor pomocou programu Poedit a následne v ňom prekladajte frázy alebo vety s ľavého stĺpca do pravého (program je preložený do slovenčiny aj češtiny takže by nemal byť problém)
  7. Frázy ako napríklad “{total}” alebo “%1$s” nemeňte, znamenajú že hodnota bude vložená neskôr
  8. Vetu ako napríklad “English translation by Arne …” zmeňte a vložte do nej vaše meno, webstránku (e-mail)
  9. Preklad napjrv vyskúšajte a ak nenájdete žiadnu chybu napíšte autorovi témy alebo pluginu ktor ste prekladali aby vložil váš preklad do ďalšej verzie (taktiež ho môžte zdvorilo požiadať o ten spomínaný spätný odaz :-))

Preklad WordPress pluginu All in one Favicon

Čítajte inde:

 

Zdroj:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype