Počas skúšania programu Hakchi2 (vtedy vo verzii 2.07) na pridávanie hier do Nintenda som sa autora pýtal či je možné preložiť systém Nintenda a jeho program. Autor Cluster dpovedal že pre preloženie Nintenda je potrebný UART kábel prispájkovaný ku konzole.

hakchi2 SK preklad

Ohľadom programu pre pridávanie hier do Nintenda Classic – hakchi2 napísal že sa chystá spraviť nejaký nástroj na prekladanie. Niektorý ľudia už však spravili preklad pomocou programu ResxTranslator, konkrétne 12.1 španielský, 16.1 francúzsky, 9.2 poľský. Tieto preklady však neboli zahrnuté do novších verzií.

19.3 mi prišla pozvánka na úpravy tabuľky s prekladom v dokumentoch Google a 1.4 som preložil celý program. 17.4 sa môj preklad objavil vo verzii hakchi 2.16.

NES mini SK preklad

V zozname zmien vo verzii 2.17 som si všimol odkaz na návod o modifikáciách a moduloch k programu hakchi2, v ňom som našiel informáciu o tom že vďaka clovershell už nie je potrebné mať UART kábel pre prístup k súborovému systému NES Mini a postačí aj USB kábel. Tak som sa spýtal autora či by teda už bolo možné preložiť NESko pomocou USB kábla a ten mi poslal mód do hakchi – translate_famicom.hmod.

Premenoval som koncovku na .tar.gz a rozbalil súbor. Pre vloženie módu do hakchi2 stačí presunúť súbor s koncovkou .hmod alebo zložku končiacu textom .hmod do zložky hakchi2\user_mods. Následne stačí nainštalovať modul cez program hakchi2 do Nintenda (Moduly → Nainštalovať extra moduly).

Zálohoval som anglický preklad a preložil NES z angličtiny, súbor s anglickým jazykom sa nachádza v:

usr\share\clover-ui\resources\strings\usa_en\strings.json

Potom som vložil súbor strings.json do zložky s ruským prekladom eur_ru a tak som v Nintende nahradil ruský preklad slovenským. Vyskytla sa však chyba so zobrazením diakritiky s čím som aj počítal (napríklad text Posúvať sa zobrazí ako Posúvat alebo Späť ako Spät). Je možné vytvoriť vlastný font použitím programu Bitmap Font Generator a vložiť ho do konzoly, ten som však zatiaľ neskúšal a vytvoril som alternatívny preklad bez diakritiky.

Stiahnuť mód pre slovenský preklad a program hakchi2 so zahrnutým módom (13 MB) (alebo #ulož.to)

Preklad môžete do konzoly vložiť pomocou programu hakchi2. V .rar balíčku nájdete mód pre slovenský preklad a hakchi v2.17 so zahrnutým módom, teda stačí spustiť program hakchi2 a nainštalovať mód (Moduly → Nainštalovať extra moduly).

1. Presuňte zložku s módom so slovenským prekladom translate_famicom_sk_namiesto_rus.hmod

do zložky user_mods v priečinku hakchi2

- cesta vyzerá nasledovne: hakchi2\user_mods

Alebo použite už pripravený program hakchi2 v2.17 s vloženým módom pre slovensky preklad
1. Moduly - Nainštalovať extra moduly
2. Vvyberte translate_famicom_sk_namiesto_ru.hmod

Galéria

Video

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype