V samotnom Androide môžete nájsť rôzne prvky ochrany telefónu ako napríklad zámok obrazovky vzorom, ktorý zabráni prístupu k osobným údajom nepovolaným osobám. Obchod Play však ponúka aj iné chrániče aplikácií, zrejme bezkonkurenčnou je Smart App Protector. Ako napovedá názov poskytuje fakt chytrú ochranu aplikácii rôznymi spôsobmi a nie len to.

Aplikácia dokáže ochrániť zariadenie pomocou hesla, vzoru alebo gesta (kreslením po displeji). Je možné aktivovať úplný zámok, ktorý zamkne celý telefón. Alebo je možné pridať do zoznamu ZÁMOK APLIKÁCIÍ tie aplikácie, ktoré chcete mať uzamknuté a pri ich spustení teda budete musieť zadávať kód/vzor. Zaujímavá funkcia je aj falošný zámok, ktorá namiesto klasickej odomykacej obrazovky zobrazí chybové hlásenie o tom že daná aplikácia nefunguje (Funkciu aktivujete kliknutím na kruhové tlačidlo FAKE, pri podržaní tlačidla OK sa zobrazí štandardná odomykacia obrazovka.

Stiahnuť Smart App Protector pre Android

Do zámku aplikácií odporúčam pridať aplikácie ako Galéria, E-mail, SMS…

Doplnkové funkcie sú zabránenie vypnutia displeja alebo aj otočenia pre aplikácie, ktoré vyberiete. V nastaveniach nájdete možnosť zobrazenia ikony aplikácie v notifikačnej lište, odkiaľ môžete rýchlo aktivovat a deaktivovať zámok aplikácií. Teda keď ste doma a máte telefón v bezpečí môžete ochranu vypnúť a keď nechávate smartfón osamote môžete ju zapnúť. Ďalej je možné nastaviť limit zamknutia (čas po odomknutí, za ktorý sa ochrana opäť nezapne) alebo si prispôsobiť odomykaciu obrazovku.

Aplikáciu som ešte v roku 2014 preložil do slovenčiny.

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype