Fishdom je puzzle hra v ktorej je vašou úlohou spájať korály. Hra je obohatená o akvária v ktorých chováte rybičky. Vyhrávaním levelov získavate peniaze za ktoré kupujete ryby a dekorácie. Zdobením akvária získavate hviezdy. Pre každé akvárium je možné získať 3 hviezdy. Dosiahnutím potrebného počtu hviezd sa odomknú ďalšie akvária. Akvária sú rôznej tématiky ako napríklad Tropické, Grécko, Farma, Pirátske, Havaj, Pláž, Mesiac, Japonsko, Stredovek, Pravek atď. Ku každému je aj sada dekorácií, ale môžete použiť akúkoľvek.

Levely v hre sú rôznej náročnosti, v každom je vašou úlohou vyčistiť hraciu plochu o určené predmety ako dlaždice, perly, použiť určité množstvo výbušnín, pozbierať zlaté nugety alebo pneumatiky. V niektorých máte za úlohu zachrániť pred vylovením určitý počet squidov (v preklade kalmárov). Squidi každým ťahom skočia smerom smerom nahor a tak sa dostávajú bližšie k loveckej sieti. Niektoré levely sú na čas, pri týchto leveloch však nie je obmedzený počet ťahov a preto sú moje obľúbené, ktoré väčšinou vyhrám na prvýkrát.

Postupom sa v niektorých leveloch bude zvyšovať náročnosť a nájdete rôzne prekážky sťažujúce vyhranie hry. Stretnete sa s drevenými a kamennými prekážkami pre ktorých rozbitie musíte použiť výbušniny.

Výbušniny vytvoríte vhodnou kombináciou korálov. Vytvoriť tak môžete malú bombu (kombinácia 4 rovnakých farieb), bombu (kombináciou 5tich), dynamit alebo atómovú bombu. Výbuchom bômb sa zvýši úroveň blesku vľavo dole. Pre rýchle zvýšenie je dobré počkať kým bude na hracej ploche viac bômb a nechať ich vybuchnúť naraz. Potom sa vytvorí lighting, ktorý po presunútí na určitý korál zničí všetky rovnakej farbe. Spojenie dvoch lightingov je však lepšie a vyčistí celú hraciu plochu. Niekedy sa objaví olejová škrvna, ktorá pohlcuje korály a je možné ju odstrániť len sčasti.

Fishdom je príjemná relaxačná hra pre nenáročných občasných hráčov doplnená o možnosť dekorovania akvárií.

TIPY

  • Vytvorte na hracej ploche viac bômb a potom ich vybuchnite naraz, skôr tak docielite vytvorenie lightingu
  • Vytvorte 2 lightingy a použite ich medzi sebou (prípadne použite rukavicu aby ste premiestnili k sebe), vyčistíte hraciu plochu
  • Pri konci levelu radšej použite korály ako bombu či lighting (tie sa automaticky aktivujú po výhre), získate tak viac bodov

Ja som aktuálne na levely 877

 

Stiahnuť Fishdom pre Android

Stiahnuť Fishdom pre iOS

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype