V týchto horúcich dňoch som postrehol mierne zvýšené teploty na notebooku, chladič v notebooku začal pracovať viac a teda začal hučať ale aj tak nedokázal perfektne chladiť.

Najprv som chcel len nejakú lacnú podložku ale tie majú napevno jeden alebo dve ventilátory. Potom som našiel podložku od firmy Cooler Master, ktorá vyrába počítačové skriňe a chladiče. Podložka Cooler Master NotePal U3 PLUS má až 3 ventilátory, ktoré je možné umiestniť po mriežkovanej hliníkovej ploche podľa vašej potreby. Teda môžete presne zacieliť na horúce miesta notebooku. Pripevňovanie ventilátorov na mriežku je jednoduché pomocou horného tlačidla na jednotlivých ventilátoroch.

Dizajn

Podložka je na zadnej strane vyvýšená kvôli lepšiemu prúdeniu vzduchu a tým aj poskytuje lepší uhol pri používaní notebooku. Na prednej strane je protišmykový držiak, ktorý zabraňuje zošmyknutiu notebooku z podstavca. Na zadných stranách sú protišmykové gumy, ktoré zabraňujú zošmyknutiu notebooku z podstavca a šmýkaniu podložky po stole. Zozadu na sebe majú úchytky pre správu káblov a môžete na nich položiť kábel z nabíjačky notebooku alebo myšky. Podložku môžete využiť na prenášanie notebooku, v balení je aj popruh (môj 15,6″ notebook by však bol len na rohoch, takže je to vhodné pre väčšie notebooky a na prenášanie maximálne tak vrámci budovy). Podložka je vhodná pre notebooky s uhlopriečkou až do do 19″

Napájanie

Napájanie je pomocou USB portu, pričom konektor má na druhej strane vstup pre USB, to znamená že neprídete o USB port na notebooku, ktorý môžete využiť napríklad pre myšku. Napojenie niečoho čo by vyžadovalo viac energie ako napríklad externý HDD by už nemuselo byť ono a mohli by byť nižšie prenosové rýchlosti atď. prípadne nabíjanie telefónu z tohto portu by mohlo byť výrazne pomalšie.

 

 

Nastavenie výkonu ventilátorov

Medzi USB konektorom a ventilátormi sa nachádza ovládač pre reguláciu otáčok, pootočením kolieska tak môžete nastaviť najnižší alebo najvyšší výkon. Ovládač je na štipci a viete si ho pripnúť na niektorú zo strán podložky. Ventilátory je možné vypnúť len vytiahnutím USB konektora.

Špecifikácie

  • Rozmery: 42 x 32,5 x 6,5 cm
  • Hmotnosť: 1 kg
  • Rozmery: 1 ventilátora 8 x 8 x 1 cm
  • Otáčky 1 ventilátora (RPM): 950 – 1800 ± 15%
  • Prietok vzduchu 1 ventilátorom (CFM): 15,42
  • Hlučnosť ventilátorov: 21 – 23 dBA
  • Napájanie: USB 2.0 5V DC
  • Spotreba prúdu 0,24 – 0,46A
  • Spotreba energie 1,2- 2,3W
  • Kompatibilita: podporuje notebooky do 19″

V ponuke je aj podobná podložka Cooler Master NotePal U2 Plus s dvoma ventilátormi, tá podporuje notebooky s uhlopriečkou do 17″

Kúpiť podložku Cooler Master NotePal U3 PLUS z Datacomp.sk (31,80€)

Kúpiť podložku Cooler Master NotePal U2 Plus z Datacomp.sk (25,80€)

 

 

 

https://www.howtogeek.com/67660/how-to-diagnose-and-fix-an-overheating-laptop/

https://www.alza.sk/chladenie-pre-notebooky/18848622.htm

https://datacomp.sk/cooler-master-notepal-u3-plus-chladiaca-podlozka-pod-notebook_d238909.html

https://www.tonerymaxim.sk/p/modecom-chladiaca-podlozka-pod-notebook-silent-fan-cf-11-hlinikovy-povrch-019375/

http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/mastercase-pro-3/

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype