Moje obľúbené staré hry, retro

Rozhodol som sa spísať zoznam mojich obľúbených starších hier na PC z nedávnych čias, ide o hry pre ktoré ste nepotrebovali mať výkonnú mašinu ani v tej dobe, nezaberali veľa a dokázali zabaviť či logicky potrápiť vašu myseľ na hodiny. V tomto článku sa zamerám na výpis mojich obľúbených hier.

Agent Mlíčňák (1995)

Teenagent – Agent Mlíčňák je klikacia adventúra v ktorej je hlavným hrdinom mladý chalan Kevin Hoppes, ktorý sa náhodou dostal do vyšetrovania prípadu miznutia zlata a tak sa z neho stáva Agent Mlíčnák. Ide o poľskú hru, ktorá je preložená do češtiny a obsahuje množstvo vtipných dialógov. Hra bola inšpirovaná filmom Prísne tajné prazdniny (1991) čo je americká akčná komédia čítať viac

Stiahnuťhru Agent Mlíčňák

Carmageddon (1997)

Tak táto hra ma naozaj bavila, krvilačné závody a súboj áut a to doslova, išlo o preteky pri ktorých ste cestou brali teda skôr naberali všetky prekážky na ceste ako sú chodci či zvieratá. Pre vyhranie závodu stačilo dôjsť do cieľa ako prvý alebo zničiť autá súperov. Autá boli špeciálne upravené na takéto mäsové závody a pripomínali tie z filmu Cesta gladiátorov 2000 alebo Rallye smrti. Dostupný bol pohľad zvonku aj zvnútra auta pričom naľavo hore bol dosť realistický video pohľad na vodiča (na výber bol muž a žena, Max Damage a Anna), teda keď ste to toho pridali tak ste to videli aj na ňom a keď ste niekoho nabrali na kapotu tak určite nedržal kamennú tvár 😀 Taktiež sa hra snažila udržať realistickosť zničenia auta, ktorého indikátor bol napravo dole a po nárazoch auta začínalo dymiť. Čo by som dal vtedy za plnú verziu hry. Hra sa dočkala viacerých pokračovaní a posledným je Reincarnation (2015), taktiež vyšla aj verzia na mobil #Android #iOS. (ÚPRAVA 15.07.2017: Posledným vydaním je Carmageddon: Max Damage (2016)

Stiahnuť hru Carmageddon (1997) (514 MB)

Mravenci (2001)

Klikacia kartová stratégia na motívy hier Arcomage a Magic The Gatering v ktorej citnete sa v úlohe mravcov v ich mravčom hrade a vašou úlohou je postaviť hrad vo výške 100 alebo zničiť hrad súpera. Na základe rozdaných kariet vyberáte úkohy, ktoré má vaša mravčia armáda vykonať, no pre každú kartu potrebujete určité množstvo surovín, preto je vhodné zo začiatku získať čo najviac staviteľov, mágov atď. Je ju možné hrať proti počítaču alebo ju môžu hrať dvaja hráči, no len na jednom PC, takže vidíte aké karty nasledujú vašemu súperovi. Hra bola portnutá na pocket PC, no škoda že tu nie je verzia pre Android, podobné hry na mobil: Alchemy Challenge, Kingdom Wars.

 

Stiahnuť hru Mravenci (1 MB).

Život Není Krásný (2001)

Drsná klikacia adventúra, hlavnou postavou je pracovník továrne, ktorého prepustili po 15 rokoch z práce, a tak sa v jeho úlohe rozhodnete pomstiť šéfovi, ktorý vám naviac prebral dievča, vašim cieľom je krutá pomsta pre oboch a popritom si prilepšiť z jeho peňazí. V úlohe hl. postavy potrebujete zohnať potrebné náradie na vykonanie pomsty. Hra má ešte 6 pokračovaní a od 3. je aj dabingovaná.

18+ :mrgreen: 

Stiahnuť hru Život není krásný

Dáma (2004)

Klasická hra dáma v počítačovej podobe, možnosť hry proti PC a proti spulusediacemu.

Stiahnuť hru Dáma

Stiahnuť všetky hry (okrem Carmageddon)

Nevošlo sa do zoznamu:

  • Postal 2 – kontroverzná brutálna hra

Čítajte inde:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype