Internetový obchod Dealextreme

Internetový obchod DealExtreme pôsobí na internete už od roku 2006 a ponúka obrovský sortiment vecí. V ponuke sú napríklad rôzne zaujímavosti, gadgety, celkovo majú v ponuke cez 80 tisíc produktov! Tovar je rozdelený do hlavných kategórií: Svietidlá a lasery, Autopríslušenstvo, iPhone, iPad iPod, Hobby a hračky, Elektrické narádie, Počítače a siete, Videohry, Dom a záhrada, Doplnky a príslušenstvo, Fotoaparáty, Foto a video, Športy, Zdravie a krása, Mobilné telefóny, Notebooky a tablety.

Platba za tovar

Hlavnou výhodou tohto shopu sú nízke ceny a poštovné zdarma (aj pre Slovensko a Česko), teda samozrejme poštovné je v cene ale ceny sú oproti konkurencii fakt nízke. Platiť je možné pomocou internetovej peňaženky PayPal alebo platobnými kartami Visa, Maestro a American Express.

Produkty

DealExtreme ponúka cez 80 tisíc produktov, preto nie je problém nájsť taký, ktorý vyhovuje vašej finančnej situácii, v ponuke sú taktiež produkty ktoré nenájdete v obchodoch v meste. U jednotlivých produktoch je možné prečítať si aj recenzie a fotografie od používateľov, ktorý si danú vec zakúpili. Po zakúpení produktu k nemu možete napísať recenziu (v anglickom jazyku) alebo pridať fotografiu, za tieto úkony budete odmenení bodmi (1 DX bod 0,10$) za ktoré si môžete vybrať nejaký s ponúkaných darčekov. Tovar je možné pridať aj do svojho zoznamu želaní a kúpiť neskôr, môžete popremýšľať o jeho kúpe prípadne sledovať jeho cenu. Kvalita produktov je dostatočná ale vždy závisí od kokrétneho kusu.

Dodanie tovaru

Tovar je posielaný klasicky poštou v obálkach aké môžete vidieť na obrázku nižšie. Nemám skúsenosti s nákupom tovaru väčších rozmerov a tak nemám fotografiu väčšej obálky. Na prednej strane je vaše meno a adresa a ak ste uviedli aj telefónne číslo tak aj to. Doba od objednania až po dodanie je približne 20 dní, no väčšinou to býva dlhšie a to najmä ak natrafíte na sviatky v Hongkongu. K objednávkam je možné zakúpiť službu sledovania zásielok za 1,70$, ktorá je pri objednávkach nad 15$ zdarma (získate sledovacie číslo a môžete kontrolovať stav zásielky, #príklad alebo na stránke slovenskej pošty http://tandt.posta.sk). Niekedy sa poštastí ako mne a pri objednaní 18.12. (pred vianocami) stihla zásielka prísť do 8-9.1 čo je 21-22 dní.

Príklad priebehu zásielky:

28.3.2013 – Objednané
29.3.2013 – Odoslané
16.4.2013 – Prijaté
= 18 dní od odoslania po prijatie

 

Predná a zadná strana obálky

Ďan a clo

Dealextreme zvykne väčšinu zásielok označovať ako „darček“/komerčnú vzorku aby sa vyhli vyšším platbám, taktiež zvyknú sumu tovaru uviesť pod 22 € (aj pri zásielkach prevyšujúcich túto sumu) to znamená že je zásielka oslobodená od platenia dane a cla. Daň, teda 20 % naviac sa platí pri zásielkach vyšších ako 22 € a CLO pri zásielkach od 150 € (zdroj, zdroj #2)

Reklamácie

V prípade že vám príde poškodený alebo nefunkčný tovar môžete danú vec reklamovať, pri lacnejších veciach nie je potrebné tovar zasielať späť. K reklamácií je nutné priložiť fotografiu, k dokázaniu nefunkčnosti môžete spraviť napríklad video. Pri drahších veciach je možno nutné poslať späť. Tu máte snímku obrazovky mojej poslednej reklamácie USB hubu: http://oi46.tinypic.com/nez2pk.jpg (ospravedlňte moju chabú angličtinu). Podať reklamáciu môžete na stránke: https://cs.dx.com/Ticket/Index a pre komunikáciu môžete použiť napríklad prekladač

Ako nakupovať

Na Dealextreme je možné nakupovať aj bez potreby registrácie, no predsa odporúčam zaregistrovať sa. Registráciou získate možnosť sledovania procesu objednávok (informácie o tom čo sa deje s vašou objednávkou, expedícia), zoznam vami vytvorených objednávok – kúpených vecí, možnosť hodnotiť kúpené produkty a tým získať body, vytvoriť zoznam prianí, kde si môžete viesť zoznam vecí, ktoré sa vám páčia ale momentálne si ich nemôžete dovoliť kúpiť alebo rozmýšľate o ich kúpe.

 1. Zaregistujte sa na na DealExtreme.com (zadajte vašu e-mailovú adresu, prezývku, meno a priezvisko a heslo)
 2. Prihláste sa do účtu na stránke https://passport.dx.com/accounts/
 3. Prehľadávajte stránky dealextreme alebo môžete využiť vyhľadávacie pole na vrchu stránky pre hľadanie konkrétneho výrobku
 4. Pre vloženie výrobku do nákupného zoznamu kliknite na „ADD TO CART“
 5. Vyberte spôsob platby, pre platbu kreditnou kartou zvoľte „Check out with Credit Card“, pre platbu pomocou PayPal „Check out with PayPal“

Stav objednávky môžete kontrolovať vo vašom účte

Výhody:

 • nízke ceny
 • doprava zdarma (teda započítaná v cene)
 • možnosť platiť pomocou PayPal alebo kreditnou kartou
 • obrovské množstvo produktov (aj takých, ktoré nenájdete v bežnom obchode)
 • recenzie k produktom od ľudí, ktorí si ho kúpili (recenzie, fotografie, videá)
 • prehľadná stránka
 • rôzne akcie a súťaže

Nevýhody:

 • často priemerná kvalita tovaru (näjma u elektroniky)
 • doba dodania tovaru (mesiac)
 • daň pri objednávke nad 22 € a CLO pri objednávke nad 150 €

DealExtreme tipy na darčeky

[button url=“http://patwist.com/tag/dealextreme-nakupy/“ style=“glass“ size=“12″ center=“yes“ radius=“0″]Tipy na nákupy[/button]

Creative Double Walled Upside Down Beer Bottle Style Glass Cup – Transparent – fľaška v pohári

 

Čítajte inde:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype