LED svetlá na kolesá bicykla, motorky alebo auta

Už dávnejšie som narazil na zaujímavý doplnok, ktorý sa hodí napríklad k bicyklu alebo autu. Ide o LED svetlo so závitom na ventil kolesa, toto svetlo obsahuje pohybový snímač čo znamená že sa automaticky pri pohybe rozsvieti, pri vyššej rýchlosti dokáže opticky vytvoriť kruh. Riešenie je celkom jednoduché na inštaláciu, po zakúpení stačí vybrať ochranný papierik na batériách a svetlá sú plne funkčné. Myslím že svojou originalitou a zaujímavosťou sú tieto LED svetlá na bicykel ideálnym darčekom pre dieťa.

Svetlá majú dobrú svietivosť a dokážu osvetliť aj na niekoľko metrov dopredu, ale nie sú určené primárne na osvetľovanie cesty pred sebou, ide skôr len o bezpečnosť/viditeľnosť a dizajn. Vnútri nájdeme 3ks gombíkových 1,5 V batérií AG10, ktoré neskôr zoženiete aj na DX. Výdrž batérií nemám odskúšanú, zatiaľ si na mojom bicykli odsvietili pár hodín. Svetlá sú dosť odolné aj voči nárazom čo môžete vidieť aj vo videu nižšie kde skáčem na biku.

POZOR: Použitie na cestnej premávke je zrejme zakázané a obzvlášť na aute/motorke, no veď ako by to vyzeralo keby to mal každý 😀

Parametre:

materiál: hliníková zliatina

batérie: 3ks AG10 (v balení)

rozmery: výška: 6 cm, šírka 2×2 cm

váha: 30 g

Kúpiť z DealExtreme (k dispozícií v rôznych farbách a cenách od 1 – 1,4 €)

Kúpiť z DealExtreme (modré) (1 €)

Kúpiť cez eBay (cena 0,65 € za kus, napríklad pri objednaní 2ks je cena 1,08 €, teda 0,54 €/ks, pri objednaní 4ks je cena 1,43 € teda 0,35 €/ks)

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype