Populárny server určený pre zdieľanie súborov Megaupload.com bol zablokovaný.

Vďaka trestnej činnosti zarobil megaupload.com až 175 miliónov dolárov.

Americký federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) vo štvrok (19.12.2012) vypol populárny server určený pre zdieľanie súborov Megaupload.com

Megaupload

Megaupload bol založený v roku 2005. 13 najnavštevovanejší web na svete, server kam ľudia mohli nahrávať súbory s veľkou kapacitov skončil. Jeho vlastníci boli obvinený z porušenia autorksých práv a prania špinavých peňazí.

Server vraj zdieľaním filmov a ďalšieho chráneného obsahu spôsobil majiteľom práv škodu za pol miliardy dolárov. Zrušené boli aj vedľajšie weby megauploadu.

Návštevnosť

82 milionů unikátnych návštevníkov ukazuje to že to bol najpoužívanejší server na zdieľanie, V porovnaní s konkurenčným Rapidshare mal asi o polovicu väčšiu návštevnosť.

Obžalovaní

Kim Dotcom – zakladateľ a majiteľ
Finn Batato – marketingový riaditeľ
Július Bencko – grafický dizajnér zo slovenska
Sven Echternach – vedúci obchodného oddelenia
Mathias Ortmann – spoluzakladateľ a riaditeľ
Andrus Nomm – programátor a šéf vývoja
Bram van der Kolk – programátor a správca sietí

Obvinení sú siedmi manažéry (pracovníci) firmy Megaupload Limited z porušovania autorských práv, prania špinavých peňazí a vydierania. Hrozí im až 50-ročné väzenie. Medzi nimi je aj slovenský grafický dizajnér Július Benčko (35) z Košíc, ktorý designoval weby Megauploadu. Podľa americkej FBI je na úteku, štyroch alších hlavných maďnažérov zadržali na Novom Zélande.

Niektorí z obžalovaných sú dokonca obviňovaní, že navštevovali diskusné fóra a radili ako umiestňovať odkazy na súbory na Megaupload. Má to byť jeden z dôkazov, že sa na serveri snažili zhromaždiť čo najviac nelegálneho obsahu.

Zablokované stránky

Okrem hlavnej stránky Megaupload.com boli zablokované nasledujúce: Megavideo.com, Megaclick.com, Megaworld.com, Megalive.com, Megapix.com, Megacar.com, Megafund.com, Megakey.com, Megaking.com, Megahelp.com, Megagogo.com, Megamovie.com, Megaporn.com, Megabackup.com, Megapay.com, Megabox.com, Megabest.com

Zhabaný majetok

Medzi zhabaný majetok patrili bankové účty, autá, televízory, mobily, počítače. S áut to boli väčšinou mercedesy. Niektoré SPŽ boli evidované ako: CEO, GOD, STONED, V, GUILTY, KIMCOM, MAFIA, WOW, 7, POLICE, HACKER, T. Pre kompletný výpis si prezrite strany 65 až 71 v celom texte žaloby.

Celý text žaloby

Mega Indictment

Reakcia hackerov

Ako reakcou na  zatvorenie jedného z najväčších serverov pre zdieľanie uskutočnila vo štvrtok večer hackerská skupina Anonymous útok na servery amerického ministerstva spravodlivosti a FBI.

Zúčastniť sa ho podľa agentúry DPA malo vyše 5000 ľudí. Terčom útoku sa stali i filmové a nahrávacie spoločnosti Motion Picture Association a Universal Music.

 

K zhodeniu webou hackerom pomáhali ľudia pomocu programu Low Orbit Ion Cannon (LOIC) na ktorý zo svojho webu odkazovali Anonymous. Ten skupina využívá k útokom spôsobujúcim neprístupnosť služby (DDOS). Zverejnené sú aj odkazy na online DDOS útoky: http://pastebin.com/rXKXSA2G
Program automaticky obrovskou rýchlosťou opakovaňe odosiela požiadavky na web. Keď tento nástroj naraz používa dostatok útočníkov, servery nestíhajú reagovať a spadnú.

Anonymous sa vyhráža zhodením ďalších webstránok.

 

Megaupload teraz

Momentálne sa na stránkach www.megaupload.com nachádza obrázok obsahujúci text ohľadom nelegálnosti webu. Keďže úrady vymazaly DNS záznamy webu, web beží pod svojou číselnou IP adresov: 107.21.243.42 akurát je zneho zmazaný obsah.

Zároveň sa objavili ďalšie „fake“ nové megauploady s informáciou „Toto je nový megaupload“. V skutočnosti ak by chcel megaupload znovu fungovať tak by museli všetko vybudovať odznova alebo získať späť svoje servery. IP adresa údajného nového webu: 109.236.83.66

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype