Ako spustiť film s titulkami alebo ako prehrať seriál s titulkami? V tomto článku sa dozviete ako na to.

Chcete sa zdokonaliť v angličtine a spustiť si svoj obľúbený film či seriál s titulkami? Nie je to zložité, stačí nasledovať tento návod.

Čítajte aj:

Databáza českých a slovenských titulkov je na stránke http://titulky.com, titulky však môžete nájsť aj na stránke http://OpenSubtitles.org.

Titulky vo Windows Media Player

Ak používate systém Windows tak pravdepodobne poznáte prehrávač Windows Media Player, ak na prehrávanie videí používate práve ten stačí aby ste mali film a titulky v rovnakej zložke a rovnako pomenované.

film-2016.avi film-2016.srt

Titulky nesedia

Ak po spustení zistíte že titulky nepasujú a zobrazujú sa v zlých časoch znamená to že sú pre inú verziu filmu, skúste teda stiahnuť iné titulky prípadne inú verziu (release) filmu. Iná verzia filmu môže mať inak robený alebo strihnutý začiatok filmu či inú rýchlosť videa (FPS).

V programe VLC je možné tlačidlami G a H nastavovať oneskorenie titulkov. Ak teda titulky meškajú za zvukom stláčajte H kým sa to nesynchronizuje (oneskorenie pôjde do mínusovej hodnoty aby sa zobrazovali skôr). Ak titulky predbiehajú zvuk stláčajte G kým to nebude sedieť (oneskorenie pôjde do plusovej hodnoty aby sa zobrazovali neskôr).

Prehrávač VLC a titulky

Voľne šíriteľný prehrávač VLC sa teší obľube na viacerých platformách ako sú Windows, Mac OS X, rôzne distribúcie Linuxu, Android či iOS. Poradí si s prehraním mnohých multimediálnych súborov, nerobí mu problém prehranie CD či DVD filmu. Ďalej podporuje prehrávanie zo streamovacích protokolov. Proste veľa hudby a videa za málo peňazí, teda vlastne zadarmo, keďže na stránke je možné prispieť dobrovoľnou sumou 🙂

Stiahnuť program VLC (30 MB)

Ďalej čo sa týka článku, má veľmi jednoduché vkladanie titulkov do filmu. Funguje aj rovnaká funkcia rovnakých názvov ako vo vyššie spomínanom Windows Media Playeri. Vo VLC však môžete meniť titulky pár kliknutiami. Dokonca funguje možnosť drag-n-drop, teda stačí kliknúť myšou na súbor s titulkami a presunúť ho do okna prehrávača VLC.

  1. Spustite film
  2. Na hornej lište kliknite na Titulky → Pridať súbor s titulkami…
  3. Vyberte súbor

 

Ako prehrať film s titulkami na TV

Niektoré televízie (napríklad Sony, Samsung) dokážu prehrať film s titulkami, stačí aby bol film a titulky pomenované rovnako a nachádzali sa v rovnakej zložke. Súbory môžete mať napríklad na USB kľúči alebo externom HDD. Po spustení filmu môže byť potrebné prejsť do nastavení a nastaviť titulky. Titulky je možné zapnúť tlačidlom na ovládači, tlačidlo je štvorec s jemne oblými rohmi a vnútri sú tri bodky. #zdroj, #zdroj2

Ak vaša TV nepodporuje túto funkciu skúste vložiť titulky do filmu napevno alebo pripojte PC či notebook k TV pomocou HDMI. Ďalšou možnosťou je kúpa prístroja Smart TV, čo je v podstate mini PC s operačným systémom Android napojený do TV cez HDMI kábel. Tento mini pc má USB porty a vstupy na SD z ktorých dokáže prehrávať multimediálne súbory. Keďže funguje na OS Android nemal by byť problém stiahnuť si prehrávač médií ako MX Player, ktorý umožnuje prehrávanie tituliek zo súboru.

Čítajte aj:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype