Adventúrové Running hry, teda hry v ktorých cieľom je čo najdlhšie bežať a získať pri tom čo najväčšie skóre sa tešia popularite rôznych vekových skupín. Dôvodom je ich jednoduchá hrateľnosť a pekná grafika, priaznivci online hier sa potešia možnosti porovnania skóre so svojimi priateľmi prepojením na Facebook. Vyskúšal som niekoľko hier tohto typu a prinášam vám zoznam najlepších. Pôvode sa článok volal najlepšie running hry na Android tak uvádzam odkazy na stiahnutie z Google Play, ak máte iOS vyhľadajte hru v obchode iTunes, nájdete tam všetky okrem poslednej hry.

Subway Surfers

Na prvej priečke v našom rebríčku sa umiestnila najznámejšia running adventúra Subway Surfer v ktorej sa ocitnete v postave mladého sprejera, ktorý musí utekať pred strážnikom a jeho psom. Cestu vám sťažujú čelne prichádzajúce vlaky a rôzne prekážky, ktoré musíte prekonať teda preskočiť či podliezť.

Vašou úlohou je nazbierať čo najviac mincí a samozrejme utiecť čo najďalej. Za získané mince je možné kupovať rôzne veci na jednorázové použitie alebo vylepšenia pre jetpack, topánky, magnet na mince, 2-násobič zbierania mincí.

Samozrejmosťou je pripojenie na Facebook a porovnávanie herného skóre s priateľmi.

Stiahnuť pre Android z obchodu Google Play

Despicable Me (Minion Rush)

750 miliónov hráčov na mobile si už vyskúšalo aké je to byť Minion a pracovať pre najväčšieho zloducha na svete Grua. V hre bežíte ako minion a zbierate obľúbený pokrm banány a popritom sa vyhýbate rôznym prekážkam. Na výber sú rôzne postavy a oblečenia pre nich. Staňte sa megaminionom alebo jazdite na nosorožcovi a Gruovej rakete. V hre sa ocitnete aj v boji proti Vektorovi, El Machovi a Villantrilouqistovi.

 

Stiahnuť pre Android z obchodu Google Play

Temple Run

Ocitnete sa v úlohe dobrodruha, ktorý ukradol sošku z chrámu a teraz ho prenasleduje opičí démon. Hra otestuje vaše reflexy po cestách z tajomnej komnaty. Vyhýbajte sa prekážkam, zabáčajte, skáčte, podliezajte a zlaňujte. Hra sa taktiež ovladá gyroskopom, teda naklánaním telefónu.

Stiahnuť pre Android z obchodu Google Play

Agent Dash

Hra Agent Dash sa pýši počtom 20 miliónov hráčov. Ocitnete sa v role tajného agenta. vašou úlohou je poraziť Dr. Quantumfingera. Cestou k nemu na vás ale čaká množstvo prekážok, začínate na tajnom ostrove, cestou zbierate diamanty za ktoré si môžete kúpiť vylepšenia.

 

 

 

 

 

Stiahnuť pre Android z obchodu Google Play

Rail Rush

Hra sa odohráva prevažne v podzemných baniach po ktorých jazdíte v banskom vozíku a pomocou prikrčovania sa, naklánania a preskakovania pomedzi koľajmi zbierate zlaté nugety. Cestou sa musíte vyhnúť rôznym prekážkam ako sú varovné signály na trati. Cieľom je dosiahnuť čo najdlhšiu prejdenú vzdialenosť a nazbierať zlato. Popritom môžete spĺňať rôzne misie ako napríklad skočiť 20 krát v jednom kole, dostať sa do tajného levelu 5 krát. Po splnení 3 misií sa vám zvyšuje úroveň/rank. Na výber sú rôzne lokality v ktorých hrajete, ďalšie je možné kúpiť za peniaze.

Za nazbierané zlato si viete kúpiť iné postavy za ktoré môžete hrať. jednotlivé postavy majú rôzne špecifiká, napríklad zlato nazbierané hraním za kúzelníka Ace Upsleaveho má o 10% väčšiu hodnotu. Postava menom Axel Firechief sa dokáže sama brániť voči horným dreveným prekážkam.

Ďalej môžete vylepšiť parametre vášho banského vozíka a namontovať naň napríklad ochrannú klietku. Alebo môžete kúpiť veci na jedno použitie ako Super steam power (vyšší výkon), TNT bomba alebo aj preskočiť nejakú misiu.

Stiahnuť pre Android z obchodu Google Play

Into the dead

Zombie running & akčná hra. Spomedzi running hier má najväčší dôvod bežať práve hlavná postava tejto hry pretože jej ide o život. Teda vám ide o život pretože hra je v pohľade prvej osoby. Vašou úlohou je bežať čo najďalej cez lúky, kukuričné polia a lesy, to by bolo v pohode keby zombíci šli za vami ale v hre utekáte voči ním a teda sú vašou hlavnou prekážkou spolu s rôznymi plotmi, ktorým sa musíte vyhýbať. Na svoju obranu však máte len holé ruky, ktorými sa pred hladnými zombíkmi príliš neubránite. Po niekoľko stovkách ubehnutých metrov však môžete nájsť na zemi debnu s nejakou zbraňou ako napríklad motorová píla ale strelná zbraň, pri debne je dymovnica aby ste včas vedeli ktorým smerom sa k nej vydať.

V tejto hre teda zbierate cestou zbrane, ktorými sa obraňujete pred prichádzajúcimi zombíkmi, čím viac prejdených metrov, tým viac dostanete peňazí za ktoré si môžete kúpiť rôzne výhody pre budúce kolá. A tieto výhody môžu byť vo forme nových zbraní alebo iných agresívnejších plemien psov.

Pred začiatkom jednotlivých útekov si môžete zakúpiť jednorázové pomôcky pre beh. Štart so zbraňou, štart z 1500m, viac debien na zemi alebo spoločník vo forme psa.

V hre na vás čakajú aj rôzne misie, ktoré zahŕnajú vždy 3 úlohy ako napríklad ubehnúť cez 1500metrov, zabiť 50 zombíkov alebo použiť výhodu.

Po prepojení s účtom na Facebooku môžete porovnávať svoje výsledky s priateľmi a taktiež nechýbajú bonusy pre aplikáciu Hry Google Play.

Stiahnuť pre Android z obchodu Google Play

Snáď aj vás zajme nejaká runningovka, prípadne napíšte do komentárov, ktorá je vaša najobľúbenejšia, nemusí byť z tohto zoznamu. Moje najobľubenejšie sú Agent Dash, Rail Rush a taktiež ma zaujala Zombie adventúra Into the Dead.

ďalšie hry, ktoré sa nevošli do zoznamu

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype