Úspešné pokračovanie animovanej rozprávky Toy Story

Toy Story 3 poster

Toy Story 3 poster

Do nekonečna a ešte ďalej!

 

Andyho hračky zájdu v tomto pokračovaní filmu Toy Story asi najďalej ako v minulých častiach. Astronaut Buzz Lightyear, kovboj Woody, cowgirl Jessie, strunový pes Slinky, pán a pani Krumplihlavovci, prasa Hamm, dinosaurus Rex, ale aj nový kamaráti ako Ken a Barbie, ježko Pán Pichľavec a medveď Laco, voňajúci po jahodách. Tieto všetky hračky hračky budú čeliť problému, keď sa Andy musí rozhodnúť či ich má vyhodiť alebo dať  na povalu.

 

Toy Story 3 Toys

Toy Story 3 Toys

Hlavný hrdinovia tohto filmu, teda hračky sa v tejto časti ocitajú v nepríjemnej a nerozhodnej situácii. Ich majiteľ Andy zmaturoval a odchádza na vysokú školu. Mama mu rozkáže, aby si urobil poriadok vo svojich veciach, vrátane hračiek a tu dochádza ku zlomovému momentu. Hračky spozorujú nezáujem svojho „pána“ a ostanú sklamané.

Toy Story 3 Box Sunnyside

Toy Story 3 Box Sunnyside

Vďaka nešťastnému omylu sa dostávajú do Denného centra Slniečko, kde kraľuje na prvý pohľad priateľský no pritom zlý medveď Laco a jeho stúpenci, ktorý využívajú ostatné hračky na to aby sa hrali s deťmi ktoré ich len ničia. Andyho hračkám sa v centre nezapáči keď začnú zažívať tyraniu týchto detí.

 

Toy Story 3 Lots-o'-Huggin' Bear 2

Toy Story 3 Lots-o'-Huggin' Bear 2

 

Filmu Toy Story 3 určite patrí nálepka „pre všetky generácie“. Tí najmenší možno niektorých dejovým bodom nepochopia, ale tí starší sa zas zamyslia. Pri ďalšom sa zas zasmejú naozaj všetci. Z množstva „srandovných“ momentov spomeniem napríklad ten, keď pán Krumplihlava stratí svoju hlavnú telesnú časť, t.j. krumpel a svoje malé oči, uši, ruky popichá do mexickej placky, vďaka ktorej sa môže nemotorne pohybovať. Ukážkou romantiky ale hlavne humoru je aj stretnutie postavy populárnej Barbie a jej hračkového partnera Kena, ktorý sa snaží získať pozornosť svojej „vysnívanej“ pomocou bizarných odevov.

 

Toy Story 3 Barbie and Ken

Toy Story 3 Barbie and Ken

 

Tvorcovia si naozaj potrpia na maličkosti. Dôkazom toho je napríklad nálepka s nápisom P.U., ktorá je v Andyho izbe a znamená Pixar University a to je vzdelávací program pre zamestnancov známej filmovej spoločnosti. Srsť medveďa Laca tvorí 3 473 271 chlpov rôznej dĺžky a hrúbky. Hračky vo filme hrajú divadelnú hru Rómeo a Júlia, pričom prasa Hamm poznamená, že má záujem hrať v ďalšej hre s názvom Hamlet. Taktiež fakt že každá postavička má svoju charakteristiku alebo Facebook účet – Woody, Buzz Lightyear. V rozprávke sa taktiež objaví chlapec s tričko McQueena s rozprávky Autá 2

Toy Story McQueen kid

Toy Story McQueen kid

 

Toy Story 3 obsahuje skvelý príbeh príbeh, napätie, zábavu, strach a napätie. Pocit, že odchádza to chránené, že odchádza možno aj definitívne príbeh hračiek spolu s Andym, tak ako odišlo naše detstvo.

 

Videoklip:

 

 

Zaujímavosti

  • Kritik Scott Mantz z denníka Access Hollywood označil snímku za „najzábavnejší, najlepší a najnapínavejší Príbeh hračiek zo všetkých.“
  • K filmu bola vyrobená hra Toy Story 3: The Video Game

 

Otázne je či by sa po tomto pokračovaní znovu vratia hračky na plátna kín

 

Zdroje:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype