Zmena operátora kvôli „super“ akcii

Pôvodne som tento článok ani nechcel písať ale objavil som článok s výstražným názvom Měnit operátora? Leda za trest! v ktorom autor popisuje podobný problém aký som mal ja.

Jedného krásneho slnečného dňa som netrpezlivo čakal pri telefóne (pretože som mal ako vždy spústu času) aby som mohol rýchlo reagovať na rôzne telefonické ponuky a akcie papagájov z call centra, ktorý mi chcú svojim nekonečne dlhým monológom ponúknuť skvelé produkty a akcie. =D

Väčšinou takéto telefonáty ruším ale uvažoval som o nejakom paušáli a tak som si vypočul a objednal ponuku od na zmenu operátora a prenos čísla. Do týždňa kuriér priniesol potrebné dukumenty a ja som podľa návodu zaslal SMS so žiadosťou o prenos čísla a asi na ďalší deň prišla odpoveď Ďakujeme vaša žiadosťo prenos čísla bola akceptovaná. Ďalší deň SMS s textom vaša žiadosť portáciu bola zamietnutá. Tak som bol osobne v O2, kam som chcel prejsť zistiť kde a prečo to viazne, poslali ma do Orangeu, odkiaľ som chcel prejsť aby som skontroloval údaje, overil či je číslo písané na mňa atď. V Orangei mi povedali že oni žiadnu žiadosť o prenos čísla nevidia, potom späť do O2, kde mi znovu povedali že to vážne Orange nepovolil. Teda taká nekonečná slučka ale to bol už koniec mojich nervov a tak som to celé radšej zrušil a odstúpil od zmluvy.

Teda ako som sa presvedčil operátori si držia svojich ľudí a neradi o nich prichádzajú preto tie komplikácie pri prenose čísla, zrejme mi nechceli preniesť číslo z O2 ale chceli aby som donekonečna behal medzi 2 predajňami.

ÚPRAVA: V roku 2018 s ami podarilo prejsť k operátorovi 4ka

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype