Zmena operátora kvôli „super“ akcii

Pôvodne som tento článok ani nechcel písať ale objavil som článok s výstražným názvom Měnit operátora? Leda za trest! v ktorom autor popisuje podobný problém aký som mal ja.

zmena-operatora-prenos-cisla-papagaj-telefon-mobilJedného krásneho slnečného dňa som netrpezlivo čakal pri telefóne (pretože som mal ako vždy spústu času) aby som mohol rýchlo reagovať na rôzne telefonické ponuky a akcie papagájov z call centra, ktorý mi chcú svojim nekonečne dlhým monológom ponúknuť skvelé produkty a akcie. =D

Väčšinou takéto telefonáty ruším ale uvažoval som o nejakom paušáli a tak som si vypočul a objednal ponuku od na zmenu operátora a prenos čísla. Do týždňa kuriér priniesol potrebné dukumenty a ja som podľa návodu zaslal SMS so žiadosťou o prenos čísla a asi na ďalší deň prišla odpoveď Ďakujeme vaša žiadosťo prenos čísla bola akceptovaná. Ďalší deň SMS s textom vaša žiadosť portáciu bola zamietnutá. Tak som bol osobne v O2, kam som chcel prejsť zistiť kde a prečo to viazne, poslali ma do Orangeu, odkiaľ som chcel prejsť aby som skontroloval údaje, overil či je číslo písané na mňa atď. V Orangei mi povedali že oni žiadnu žiadosť o prenos čísla nevidia, potom späť do O2, kde mi znovu povedali že to vážne Orange nepovolil. Teda taká nekonečná slučka ale to bol už koniec mojich nervov a tak som to celé radšej zrušil a odstúpil od zmluvy.

Teda ako som sa presvedčil operátori si držia svojich ľudí a neradi o nich prichádzajú preto tie komplikácie pri prenose čísla, zrejme mi nechceli preniesť číslo z O2 ale chceli aby som donekonečna behal medzi 2 predajňami.

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype