Strata mobilu alebo krádež je nepríjemnou udalosťou pre každého. Hlavne ak ho využívate naplno a máte v ňom svoje osobné údaje ako kontakty, smsky či fotografie. Preto je vhodné pravidelne zálohovať údaje, ako na to sa dozviete v článku Záloha dát z mobilu a tabletu. Cennou záležitosťou je aj samotný smartfón, ktorých cena sa zvykne pohybovať od 100 € až do 700€ za novinky na thu.

Android myslel na bezpečnosť a preto v nastaveniach môžete nájsť zámok obrazovky, kde sa dá nastaviť odomknutie vzorom, heslom či PIN kódom. To ako tak zabráni zlodejovi získať prístup k vašim údajom. Ďalej je tu bezpečnostná aplikácia Správca zariadenia Android, ktorá sa objavila v roku 2013 a nájdete ju predinštalovanú na súčasných smartfónoch.

TIP NA APLIKÁCIU: Smart App Protector: Ochrana aplikácií pre Android

Správca zariadenia Android (základná aplikácia)

V novších zariadeniach s Androidom je preto z dôvodu zabezpečenia pri odcudzení telefónu nainštalovaná aplikácia Správca zariadenia Android, ktorá sa objavila v obchode Play v decembri 2013. Preto sa uistite či máte aplikáciu nainštalovanú. Následne budete môcť odkiaľkoľvek ovládať smartfón na diaľku z internetovej stránky na ktorej je možné lokalizovať zariadenie, prezvoniť ho, uzamknúť alebo vymazať jeho údaje.

 

https://www.google.com/android/devicemanager

Pre používanie je potrebné byť prihlásený v mobile do Google účtu (Nastavenia → Účty) a pre lokalizáciu mať zapnuté umiestnenie (Nastavenia → Umiestnenie → GPS a siete). Ak chcete používať všetky funkcie, ktorými sú zamknutie a vymazanie údajov je potrebné aplikáciu určiť ako správcu zariadenia (Nastavenia → Bezpečnosť → Správcovia zariadení)

Správca zariadenia samozrejme nefunguje pre zariadenia, ktoré sú vypnuté alebo nie sú pripojené na internet cez mobilné dáta či Wi-Fi.

Stiahnuť Správcu zariadenia Android

Avast Anti-Theft (výmena SIM karty = stratené zariadenie)

Aplikácia od známej antivírusovej firmy Avast s o niečo lepšími funkciami ako predvolený správca od Googlu. Zaujímavou funkciou je automatické označenie zariadenia ako strateného pri výmene SIM karty. Ďalej je možné nastaviť sirénu pri ukradnutí, ktorú môžete prispôsobiť. Aplikáciu je možné skryť v zozname ostatných a spúšťať ju vytočením Anti-Theft PIN kódu. Cez webstránku Avastu môžete zariadenie ovládať, konkrétne lokalizovať ho, prezvoniť, spustiť sirénu, zobraziť ľubovoľný text na displeji alebo aj odfotiť zlodeja pomocou prednej kamery.

Aplikácia funguje aj pre zariadenie, ktorá nie sú pripojené na internet na základe ovládania SMS správami, teda je potrebné aby bola SIM karta vnútri – vaša alebo zlodeja, ktorého číslo vám príde na vami zadané dôveryhodné číslo po výmene SIM karty.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

https://my.avast.com

Stiahnuť Avast Anti-Theft

Cerberus (v kombinácii s rootom = TOP)

Cerberus je pokročilá aplikácia na ochranu zariadenia v prípade krádeže alebo straty. Okrem funkcii, ktoré majú aj vyššie spomínané aplikácie ako je lokalizácia či ovládanie na diaľku má Cerberus navrch ak chcete predísť šikovnému zlodejovi či nálezcovi.

 

 

 

https://www.cerberusapp.com (Prihlásenie vpravo hore)

Cerberus & root

Ak máte rootnute zariadenie, je možné nainštalovať Cerberus ako systémovú aplikáciu. Získate tým ochranu proti odinštalovaniu (dokonca tak Cerberus prežije aj obnovenie do továrenského nastavenia) a automatickú aktiváciu GPS pri spustení sledovania zariadenia.

Nainštalujte a spustite aplikáciu Link2SD, nájdite v nej Cerberus na ktorom ťuknite a dlho podržte a vyberte možnosť „Preveď na systémovú aplikáciu“

Aplikácia funguje aj pre zariadenia, ktorá nie sú pripojené na internet na základe ovládania SMS správami, teda je potrebné aby bola SIM karta vnútri. Kedysi bola aplikácia zdarma ale vývojarí sa ju rozhodli po vypršaní skúšobnej 7 dňovej doby spoplatniť.

Stiahnuť Cerberus

zdroj:

Čítajde inde:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype