V tomto članku sa dozviete ako zálohovať údaje z telefónu ako sú aplikácie ale aj osobné údaje ako kontakty, záznamy hovorov a sms správy. Pre kontakty je najlepšou voľbou záloha na google servery, čítajte článok Ako zálohovať kontakty na Androide.

App Backup & Restore Transfer

Aplikácia App Backup & Restore dokáže zálohovať všetky súbory v telefóne, teda aplikácie a osobné údaje ako sú kontakty, hovory a sms správy. Aplikácie sú predvolene zálohované do zložky App_Backup_Restore/archived. Je možné nastaviť ich automatické zálohovanie pri inštalácii a súčasne mať zálohovaných viac verzií aplikácie.

Osobné údaje sa ukladajú do archívov v podpriečinku personal_backup. Zálohovať môžete do nového archívu alebo pripísať údaje k už vytvorenému. Vytvorené archívy je možné nahrať na Disk Google. Aplikácia je v slovenčine.

Stiahnuť App Backup & Restore Transfer z obchodu Google Play

App Backup & Restore

Táto aplikácia sa zameriava len na zálohu aplikácii, ak teda chcete zálohovať len aplikácie, je táto jednoduchá aplikáci jasnou voľnou. V nastaveniach môžete nastaviť cestu k záloham, vypnúť možnosť prepisovania starých verzií (pre prípad že by ste sa chceli vrátiť k staršej) alebo zapnúť automatickú zálohu pri každej inštalácii. Aplikácia je v slovenčine.

 

 

Stiahnuť App Backup & Restore z obchodu Google Play

Easy Backup & Restore

Táto aplikácia dokáže zálohovať aplikácie, SMS, MMS, kontakty, záznam hovorov, kalendár, záložky z prehliadača. Zálohu môžete uložiť na SD kartu alebo cloud servery ako Gmail, Dropbox, Google Drive, OneDrive či Box. V nastaveniach môžete určiť priečinok ukladania záloh a automatické zálohovanie.

 

 

Stiahnuť Easy Backup & Restore z obchodu Google Play

SMS Backup & Restore

Táto aplikácia umožňuje zálohu SMS, mms a záznamu hovorov na lokálnu pamäť alebo cloud (Disk Google, Dropbox). zálohovaný súbor má koncovku .xml a tak si sms môžete prečítať aj v PC.

 

 

Stiahnuť SMS Backup & Restore z obchodu Google Play

 

SMS Backup+

Aplikácia na zálohovanie SMS na cloud formou Gmail účtu, podporuje aj automatické zálohovanie.

 

 

 

Stiahnuť Easy Backup & Restore z obchodu Google Play

ďalšie aplikácie:

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype