Nechajte automaticky zapínať režim v lietadle na vašom mobile či tablete počas noci, ušetríte tým batériu

Aplikácia Auto airplane mode čiže Automatický režim v lietadle je jedoduchá nenáročná aplikácia, pomocou ktorej môžete nastaviť časový interval kedy má byť aktivovaný režim v lietadle. To je vhodné ak nechcete aby vás napríklad cez noc budili SMSky či telefonáty alebo ak nepoužívate mobil v nejakom čase počas dňa (napríklad v práci).

Prvé dve aplikácie sú určené pre zariadenia s Androidom do verzie 4.2. Android totiž od verzie 4.2 odobral možnosť spravovať režim v lietadle aplikáciam.

Výhodou je že to aplikácia robí automaticky, vy len musíte nastaviť interval. Tým môžete trochu predĺžiť výdrž batérie, ako môžete vidieť nižšie ja som za 5 hodín aktivovaného režimu v lietadle ušetril 6% z batérie.

Auto airplane Samsung Galaxy S2
00:00 – 05:00
Aktivovaný: 63% – 60%
Deaktivovaný: 60% – 51%
Ušetrené: 6%

Auto airplane mode

Aplikácia pre zariadenia s Androidom do verzie 4.2

Ako môžete vidieť na snímkach, aplikácia je veľmi jednoduchá, obsahuje základné nastavenia a nezaťažuje systém. Po spustení môžete v hlavnom okne aplikácie nastaviť časový interval v ktorom má byť aktivovaný režim v lietadle.

Stlačením tlačidla ponuky sa dostanete do nastavení, prvá možnosť umožňuje nastaviť zobrazovanie ikony v notifikačnej lište ktorá zobrazuje či je zapnuté alebo vypnuté automatické zapínanie režimu v lietadle a po kliknutí naň ho môžete vypnúť/zapnúť. Ďalej je možné nastaviť či sa má spolu s režimom v lietadle vypínať aj Wi-Fi (to je dobré ak chcete aby ostalo zapnuté napríklad kvôli automatickému záhlovaniu. Posledné je nastavenie farby témy, ktoré len zmení farbu pozadia na hlavnej obrazovke aplikácie, v ponuke je: čierna, modrá, biely, žltá.

Stiahnuť z obchodu Google Play (55 kB)

Auto airplane mode – Režim Auto Airplane

 

Aplikácia s rovnakou funkcionalitou pre zariadenia s Androidom do verzie 4.2

 

 

 

 

Stiahnuť Auto airplane mode z obchodu Google Play (1 MB)

Auto Airplane (aj pre Android 4.2 a vyššie, potrebný root)

Táto aplikácia dokáže fungovať aj na zariadeniach s Androidom 4.2 a vyšším, je však potrebné root oprávnenie. Pri zapnutom automatickom režime v lietadle ho zobrazuje v notifikačnej lište ako budík.

 

 

Stiahnuť Auto Airplane z obchodu Google Play (2,55 MB)

Timed Toggles (Auto Aeroplane) (aj pre Android 4.2 a vyššie, potrebný root)

Pomocou tejto aplikácie dokážete načasovať zapínanie a vypínanie rôznych funkcii, ako mobilné dáta, bluetooth, automatický jas obrazovky a mnoho ďalších. Pre využitie automatického zapínania a vypínania režimu v lietadle na Androide 4.2 alebo vyššom potrebujete root. V podstate ide o zjednodušenú verziu Taskeru alebo MacdroDroid či Automate

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Stiahnuť Timed Toggles z obchodu Google Play (145 kB)

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype