Aplikácia System app remover je skvelým pomocníkom ak sa chcete zbaviť predinštalovaných aplikácií od výrobcu alebo mobilného operátora. Inak nazývané bloatware aplikácie, ktoré nie sú potrebné pre funkčný chod systému.

Túto aplikáciu som už odporúčal v článku Ako odinštalovať Bloatware z Androidu

Aplikácia dokáže zobraziť zvlášť zoznam nainštalovaných systémových a vami nainštalovaných používateľských aplikácií. Niektoré systémové aplikácie sú označené ako „Kľúčový modul“ alebo „Lepšie ponechať„. Ďalej umožňuje presúvanie na SD či internú pamäť. V správcovi aplikácií sa zobrazia všetky nájdené .apk súbory v telefóne. Pri odinštalovaní systémovej aplikácie sa automaticky zálohuje do koša pre prípad potrebnej obnovy.

V nastaveniach aplikácie môžete vybrať umiestnenie zálohovaných súborov a zapnúť či vypnúť automatickú zálohu systémových a používateľských aplikácií pri odinštalovaní. Aplikácia je preložená do slovenčiny.

POZOR: Odstránenie niektorých aplikácií môže spôsobiť chyby v systéme a preto si predtým nájdite na internete zoznam aplikácií, ktoré je na vašom zariadení bezpečne zmazať (príklad: LG G2 safe to remove.), vzťahuje sa to skôr na aplikácie, ktoré fakt majú dočinenia so systémom.

Stiahnuť System app remover z Google Play

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype