Prečo používam dvojročný mobil

Je to približne tri roky od uvedenia na trh prvého Sony Ericssonu s Androidom. Sony Ericsson Xperia X10 som zakúpil 26.06.2010 na dvojročnú zmluvu v Orangei. Vtedy som sa rozhodoval medzi X10 a HTC HD2 (s Windows phone). Bol to môj prvý dotykový telefón a taktiež som za začal zoznamovať s Androidom. Mobil vyšiel s verziou Androidu 1.6 (Donut), ktorý umožnil napríklad multitouch.

Koncom októbra 2010 bola vydaná aktualizácia na Android 2.1 (Eclair). Koncom júla 2011 bola vydaná posledná akutalizácia a to na Android 2.3 (Gingerbread), túto aktualizáciu si museli ľudia doslova vyžiadať od výrobcu, ktorý by sa na ňu zjavne vykašľal, ale keď videli záujem ľudí a predsa to bola ich vlajková loď s Androidom a tak aktualizáciu nakoniec vydali.

 

Ako môžte vidieť tak za dobu používania sa mi mierne zošúchalo tlačidlo menu. (Pred odfotografovaním som ostránil ochránnú fóliu, takže je možné vidieť po stranách odtlačky). Batéria mi vydrží približne 1,5 dňa (ale väčšinou pre prípad potreby plnej batérie nechávam mobil v nabíjačke každú noc).

Je to niekoľko mesiacov dozadu čo som rootol svoj mobil kvôli odinštalovaniu a zmrazeniu nepotrebných aplikácií, je to skvelá voľba najmä ak vlastníte staršie zariadenie.

Záver: Po dvojročným skúsenostiach s Androidom som si našiel obľúbené aplikácie a widgety, ktoré musia byť vždy zapnuté a teda mi nevyhovuje veľkosť pamäte RAM, ktorá je len 384 MB. No predsa ešte nejaký čas zostanem pri tomto mobile od dnes už od zaniknutej značky Sony Ericsson z toho dôvodu že nechcem zbytočne vrážať peniaze do niečoho čo mi bude len na zábavu, jednou z mojich záľub je aj fotografovanie a na to si vystačím s 8MPX fotoaparátom. Po dizajnovej stránke sa mi páčia telefóny Sony XPERIA (Napríklad Xperia S alebo T), ktoré majú peknú HW výbavu, no vidím veľké nevýhody v softvérových tlačidlách a nemožnosti výmeny batérie.

Akutálna cena mobilu sa v internetových obchodoch pohybuje nad 230 € a na inzertných portáloch okolo 130 € (5.12.2012)

Ako dlho vám vydrží mobilný telefón, aký aktuálne používate a či rozmýšľate o kúpe lepšieho možete písať do komentárov 😎

Tento web som založil v roku 2012 a snažím sa tu pridávať rôzne návody a tipy ☺

Facebook Twitter Google+ YouTube Vimeo Skype